سامان خرمی نژاد / جراحی گوش / عوارض جراحی گوش
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

عوارض جراحی گوش

عوارض جراحی گوش

آیا با عوارض جراحی گوش آشنا هستید؟ برای جلوگیری از این عوارض چه روش هایی را می شناسید؟ در این مقاله قصد داریم به معرفی عوارض جراحی گوش پرداخته و روش های جلوگیری از این عوارض را شرح دهیم.

عوارض-جراحی-گوش

عوارض-جراحی-گوش

بیماری که جراحی زیبایی گوش را انجام می دهد باید ریسک هایی را بپذیرد هرچند این عوارض و ریسک ها بسیار پایین باشد. در جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی هم ممکن است عوارض هر چند بسیار کم برای بیمار ایجاد شود. البته امروز با تکنیک های جدید جراحی زیبایی گوش، این عوارض تا حد زیادی کاهش یافته است. اما با این حال برخی از این عوارض عبارتند از:

  • از شایع ترین عوارض جراحی گوش هماتوم یا جمع شدن خون زیر پوست می باشد چون جراح و متخصص گوش و حلق و بینی پوست را از روی غضروف بر می دارد و گاهی اوقات هم ممکن است قسمتی از غضروف را بردارد و به همین دلیل یک فضایی ایجاد می شود و داخل این فضا ممکن است مقداری خون جمع شود بنابراین نیاز است بیمار یک هفته پس از جراحی زیبایی گوش توسط جراح و متخصص گوش و حلق و بینی معاینه شود و جراح به دقت داخل گوش بیمار را معاینه کند که هماتوم داخل آن ایجاد نشده باشد و در صورتی که در همان هفته اول هماتوم داخل گوش ایجاد شده باشد می تواند با یک سرنگ خون را از فضای داخل گوش بیرون بکشد تا مشکلی برای بیمار به وجود نیاید.
  • عفونت در جراحی هم از عوارض جراحی گوش می تواند باشد و در حالت کلی تمام جراحی ها ریسک عفونت را دارند. برای جلوگیری از عفونت گوش لازم است جراح ومتخصص گوش و حلق و بینی در حین عمل اصول استریلیته را رعایت کند و پس از جراحی هم آنتی بیوتیک و پمادهای موثر برای بیمار تجویز کند تا از عفونت گوش جلوگیری شود.
انتخاب جراح و متخصص گوش و حلق و بینی به منظور جراحی زیبایی گوش حائز اهمیت می باشد که نیازمند بررسی برخی از نکات است، دکتر خرمی نژاد مشاورات قبل از جراحی گوش را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی گوش با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
تلفن تماس : ۲۲۳۹۹۸۱۴ – ۰۹۱۲۳۹۴۷۸۲۸

علائم هشداردهنده پس از جراحی زیبایی گوش

خود بیمار هم لازم است برای جلوگیری از عوارض جراحی گوش به نکاتی توجه کنید که برخی از این نکات به شرح زیر هستند:

  • در صورتی که بیمار مدتی پس از جراحی درد بسیار شدیدی در گوش ها داشته باشد.
  • گوش بیمار تورم غیر طبیعی داشته باشد.
  • بیمار پس از جراحی زیبایی گوش تب کند.

با مشاهده هر کدام از این علائم  بیمار لازم است به جراح و متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کند تا به طور کامل معاینه شود. در جراحی زیبایی گوش ممکن است بیمار پس از جراحی رضایتمندی کاملی نداشته باشد بنابراین لازم است توسط جراح و متخصص گوش و حلق و بینی حاذق و متبحر عمل شود تا هم نتایج بهتری حاصل شود و هم عوارضی برای بیمار به وجود نیاید.

سایر خدمات دکتر خرمی نژاد جراح و متخصص گوش و حلق و بینی عبارتند از:

جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی پولیپ بینی 

جراحی انحراف بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد