سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / عوارض جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

عوارض جراحی بینی

عوارض جراحی بینی

آیا جراحی بینی عوارضی هم دارد؟ ما در این مقاله قصد داریم به بررسی عوارض جراحی بینی بپردازیم.

عوارض-جراحی-بینی

عوارض-جراحی-بینی

بینی در مرکز صورت قرار گرفته و با توجه به محل قرارگیری اش توجه هر بیننده ای را به خودش جلب می کند بنابراین وقتی فردی یک بینی نامتناسب با صورتش داشته باشد نیاز است تا جراحی بینی انجام دهد. جراحی بینی هم ممکن است دارای عوارضی باشد و لازم است برای جلوگیری از این عوارض فرد تحت نظر جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با تجربه و حاذق عمل شود. برخی از این عوارض احتمالی عبارتند از:

  • خونریزی از ناحیه بینی
  • تنگ شدن دریچه داخلی بینی
  • باقی ماندن انحراف تیغه بینی
  • ایجاد مشکلات تنفسی
  • آسیب دائمی به اعصاب

همچنین جراحی بینی شامل عوارض دیگری مانند تورم بینی و کبودی در اطراف چشم ها می باشد که این عوارض بی خطر هستند و پس از مدتی با مراقبت های صحیح برطرف می شوند.

جراحی بینی از حساس ترین جراحی های زیبایی می باشد که نیازمند تبحر بالای جراح بینی است. دکتر خرمی نژاد مشاورات قبل از عمل بینی را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی بینی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.
تلفن تماس : ۲۲۳۹۹۸۱۴ – ۰۹۱۲۳۹۴۷۸۲۸

جراحی بینی از چه سنی قابل انجام می باشد؟

رشد بینی تا سن 18 سالگی در آقایان و تا سن 16 سالگی در خانم ها ادامه دارد بنابراین می توان عمل جراحی بینی را از این سنین در افراد آغاز کرد.

برای انجام جراحی بینی محدودیت سنی وجود ندارد و فرد در سنین بالا هم می تواند این جراحی را انجام دهد ولی نیاز است فرد از نظر جسمی سالم باشد.

آیا همراه با جراحی بینی می توان جراحی های دیگر هم انجام داد؟

بله در برخی مواقع می توان همراه جراحی بینی، جراحی دیگری هم انجام داد. به طور مثال اگر فردی دارای انحراف تیغه بینی و انسداد مجاری تنفسی باشد  بنابراین باید همراه با جراحی بینی عمل دیگری هم انجام شود تا به نتیجه مطلوب برسد و در این صورت همراه عمل رینوپلاستی، عمل سپتوپلاستی به منظور رفع انحراف تیغه بینی و مشکلات تنفسی باید انجام شود. همچنین جراحی های دیگری همراه با عمل بینی می توان انجام داد از جمله تقارن در سوراخ های بینی، برطرف کردن مشکلات نوک بینی و افتادگی بینی، رفع قوز بینی، پروتز گونه و رفع افتادگی پلک.

عکس های قبل و بعد از جراحی بینی چه کمکی به جراح بینی می کنند؟

تهیه عکس های قبل و بعد از جراحی بینی به جراح و متخصص گوش و حلق و بینی کمک می کند که بتواند یک طراحی مناسبی از جراحی بینی داشته باشد و تکنیک مناسب برای بیمار را انتخاب کند زیرا برای نژاد ها و بینی های مختلف تکنیک های متفاوتی وجود دارند بنابراین جراح بینی به استفاده از عکس قبل از عمل می تواند بهترین تکنیک را انتخاب کرده و در حین عمل بینی اجرا کند.

عکس بعد از جراحی بینی هم باعث می شود تا بیمار و جراح و متخصص گوش و حلق و بینی متوجه تغییرات شود و نتیجه عمل را ارزیابی کند و در صورتی که تکنیکی نتیجه مطلوبی به همراه نداشته باشد کنار گذاشته شود.

 انواع جراحی بینی

دو نوع جراحی بینی وجود دارد که عبارتند از جراحی بینی به روش بسته و جراحی بینی به روش باز.

در روش باز برش در بینی ایجاد شده و پوست بینی به طور کامل بالا زده می شود تا تمام مشکلات بینی به طور کامل قابل مشاهده باشند که در حال حاضر 95 درصد جراحی ها به این روش انجام می شوند.

در روش بسته هیچگونه برشی در بینی ایجاد نمی شود و به شکل بسته عمل جراحی بینی انجام می شود و چون در این صورت جراح و متخصص گوش و حلق و بینی نظارت دقیقی به بافت های بینی ندارد تنها برای روتوش بینی یا جراحی هایی که نیاز به تغییرات اندکی دارند استفاده می شود.

روتوش بینی چیست؟

روتوش بینی یه نوع عمل جراحی اصلاحی ماینول یا کوچک می باشد که بعد از عمل جراحی رینوپلاستی انجام می شود که به منظور اصلاح اشتباهات باقی مانده پس از جراحی بینی انجام می شود و حدود 5 درصد جراحی های بینی نیاز به روتوش بینی دارند که تحت بی حسی موضعی معمولا انجام می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با دکتر خرمی نژاد