سامان خرمی نژاد / جراحی گوش / جراحی گوش های بیرون زده
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی گوش های بیرون زده

جراحی گوش های بیرون زده

جراحی گوش های بیرون زده چیست؟

گوش های بیرون زده شایع ترین دفرمیته مادرزادی سر و گردن می باشند که حدود 5% از سفید پوستان دچار این عارضه می شوند که در این افراد حدود 60% سابقه خانوادگی دارند که یکی از عللی می باشد که در کودکان باعث تمسخر آنها می شود و برایشان ناراحت کننده است.

جراحی گوش های بیرون زده تقریبا از قرن هفتم آغاز شده است و به تدریج تکنیک های آن پیشرفت کرده اند تا به روش های امروزی رسیده است.

جراحی گوش

بهترین سن برای جراحی گوش های بیرون زده

به دلیل اینکه در 5 سالگی رشد غضروف گوش ها کامل می شود می توان در سنین بین 5 تا 6 سالگی جراحی زیبایی گوش را انجام داد که سبب می شود قبل از شروع تحصیل، دفرمیته گوش اصلاح شده باشد و سبب تمسخرش در محیط مدرسه نشود.

هدف جراحی گوش های بیرون زده

هدف از این جراحی که تحت عنوان اتوپلاستی نامیده می شود این است که نتیجه زیبایی به طور دائم به دست آید و آناتومی طبیعی گوش برقرار شود وعلاوه بر آن موقعیت گوش نسبت به سر و گردن در جای صحیح خود قرار گیرد.

جراحی گوش های بیرون زده چگونه انجام می شود؟

جراحی اتوپلاستی دارای تکنیک های جراحی متعددی می باشد اما همگی دارای یک سری اصول مشترکی هستند. به این ترتیب که از پشت گوش ها، پوست برش داده می شود تا جراح به غضروف لاله گوش دسترسی یابد. سپس قسمت هایی از این غضروف نیاز است برداشته شده یا تضعیف گردند تا جراح بتواند برجستگی های گوش را با ایجاد بخیه دوباره برقرار کند و شکل صحیح برجستگی ها و فرورفتگی های طبیعی لاله گوش ایجاد شود.

در واقع با برداشتن قسمت هایی از غضروف ها، بخیه زدن در قسمت های مختلف این غضروف ها و با استفاده از بخیه هایی لاله گوش به سمت جمجمه به سمت داخل حرکت داده می شود تا در نهایت فاصله بین لاله گوش و جمجمه کم شود.

جراحی زیبایی گوش از حساس ترین جراحی های زیبایی می باشد که نیازمند تبحر بالای جراح است. دکتر خرمی نژاد متخصص گوش و حلق و بینی مشاورات قبل از جراحی زیبایی گوش را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی زیبایی گوش با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.
تلفن تماس : ۲۲۳۹۹۸۱۴ – ۰۹۱۲۳۹۴۷۸۲۸

عوارض جراحی گوش های بیرون زده

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی عوارضی هم می توانند داشته باشند که برخی از عوارض جراحی گوش عبارتند از:

  • ممکن است به ندرت هماتوم مشاهده شود یعنی در محل جراحی خون جمع شود که در صورتی که این اتفاق رخ دهد لازم است زودتر تخلیه شود تا از عفونت در این ناحیه جلوگیری شود.
  • گاهی اوقات بیمار درد دارد که این درد می تواند ناشی از هماتوم یا عفونت باشد. گاهی هم درد در اثر بسته شدن پانسمان به طور محکم و سفت است. بنابراین در صورتی که درد غیر طبیعی باشد پانسمان باید باز شود و منشا درد پیدا شود.
  • ممکن است محلی که برش داده شده است گوشت اضافی یا کلوئید درآورده باشد که بسیار نادر است ولی در افرادی که پوست تیره تری دارند این اتفاق ممکن است بیفتد.
  • پیچیده ترین عارضه ای که ممکن است ایجاد شود نارضایتی بیمار است بنابراین لازم است جراح و بیمار قبل از جراحی جلسه مشاوره ای داشته باشند. همچنین افراد باید سعی کنند تا واقع گرا باشند زیرا هر جراحی نتایج کاملا ایده آلی ندارد وهدف اصلی این جراحی بهبود وضعیت فعلی گوش است و ممکن است جراحی گوش های بیرون زده، نتیجه بسیار خوبی نداشته باشد و عدم قرینگی بین دو گوش به مقدار اندک حدود 3 میلی متر قابل قبول است. به همین دلیل نیاز است بیمار قبل از جراحی نسبت به این موضوع کاملا آگاه باشد.

نتیجه گیری

جراحی گوش های بیرون زده عملی بی خطر می باشد که میتواند هم از طریق بیهوشی عمومی و هم بی حسی موضعی انجام گیرد و معمولا نتایج خوبی به دست می آید به طوری که حدود 95 درصد بیماران از نتایج آن راضی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله بهترین جراح گوش در تهران را مطالعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد