جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

خیلی از اشخاص باظاهر و اندازه گوش خود در زمان کودکی مشکل دارند ، ممکن است برخی دیگر از اشخاص دارای گوش های نامتقارن و یا بیش از اندازه افتاده داشته باشند .

مشکلاتی که در بالا ذکر شد برای کودکان بسیار آزار دهنده می باشد ، بزرگسالان نیز به وسیله موهایش سعی در پوشش آنها دارند ، اما امروزه به آسانی و در زمان کوتاهی به وسیله جراحی زیبایی گوش می توان این مشکلات را حل نمود .

عمل زیبایی گوش که بیشتر به عنوان جراحی پلاستیک گوش شناخته شده است ، جهت رفع و برطرف ساختن مشکلات گوش ظاهری گوش می باشد .

برای جراحی زیبایی گوش نیاز است ، ابتدا پزشک بیمار را دقیق معاینه نمایند تا با ارزیابی دقیق اندازه ، محل قرارگیری و سایز گوش ها تعیین شود .

پس از مشاوره پزشک معالج مراقبت های قبل و پس از جراحی گوش را به بیمار آموزش می دهد .

کاندید مناسب جراحی زیبایی گوش :

در اشخاصی که برآمدگی گوش ، نامتقارن بودن گوش و اندازه مناسبی ندارند می توان از جراحی زیبایی گوش برای رفع این مشکلات استفاده کرد .

نا مناسب بودن ظاهر گوش تاثیر بسیار زیادی در کاهش اعتماد به نفس شخص دارد ، این مسئله در کودکان بسیار تاثیر گذار است زیرا کودک زمانی که به دلیل ظاهر گوش مداوم مورد تمسخر دوستان خود قرار می گیرد به مرور زمان اعتماد به نفس خود را از دست می دهد ، برای حل این مشکل می توان از جراحی زیبایی گوش بهره برد ، بنابراین کودکان و اشخاصی که دارای گوش های نامتقارن ویا دارای برآمدگی بیش از اندازه ای می باشند بهترین کاندید جراحی گوش هستند .

نارسایی گوش یکی دیگر از موارد جراحی زیبایی گوش می باشند ، برخی از اشخاص به شکل مادرزادی با نارسایی جدی در گوش روبرو می شوند ، جهت تجدید ساختار گوش می توان از جراحی زیبایی گوش استفاده کرد .

جراحی زیبایی گوش

مزایای عمل جراحی زیبایی گوش :

مزایای جراحی زیبایی گوش را به اختصار در ذیل شرح می دهیم :

جراحی زیبایی گوش نواقص مادر زادی گوش را رفع و اصلاح می نماید .

عمل جراحی گوش بسیار ایمن بوده و خطرات آن بسیار اندک است ، به گونه ای که می توان خطرات جراحی گوش را نادر دانست .

بالا رفتن اعتماد به نفس ، با انجام جراحی زیبایی گوش معمولا اشخاص پس از جراحی زیبایی گوش از نظر روانی شرایطشان بهبود می یابد .

تغییر در چهره شخص ، با انجام جراحی زیبایی گوش ظاهر شخص به حالت طبیعی بازیابی می گردد .

مراقبت های قبل از جراحی زیبایی گوش :

استعمال سیگار و دخانیات به مدت 7 هفته قبل از جراحی زیبایی گوش باید قطع گردد .

مصرف داروهای ضد التهاب و آسپرین که سبب افزایش خونریزی می شوند باید یک هفته قبل از عمل قطع گردد .

مراقبت و محافظت از پوست باید انجام شود .

مراقبت های پس از جراحی گوش :

نگه داشتن پانسمان گوش پس از جراحی به مدت 5 سال

رعایت بهداشت فردی جهت جلوگیری از عفونت گوش

شست و شوی منظم و مرتب گوش

نیاز است پس از جراحی گوش از کرم های آنتی بیوتیک استفاده شود

استفاده دائم از هد بند ، می توان پس از هفته دوم فقط در شب ها از هد بند استفاده کرد

خوابیدن به پشت به مدت دو هفته جهت جلوگیری از فشار به گوش

به تمامی بیماران توصیه می شود که تمامی نکات مربوط به جراحی زیبایی گوش را انجام دهند تا بهبودی سریع تر و در کوتاه ترین زمان ممکن حاصل شود .

ماندگاری جراحی زیبایی گوش :

خوشبختانه ماندگاری جراحی زیبایی گوش تا پایان عمر می باشد ، این امر تا زمانی که مشکل و ضربه ای به گوش وارد نشود ماندگار می باشد .

به تمامی بیمارانی که جراحی زیبایی گوش انجام داده اند توصیه می شود تعداد جلسات درمانی را که پزشک جهت مشاهده و بررسی گوش پس از جراحی تعیین نموده است را انجام دهند تا بهترین نتیجه ممکن پس از جراحی حاصل گردد .

جراحی گوش

عوارض جراحی زیبایی گوش :

جراحی زیبایی گوش عوارضی ندارد ، برخی از مشکلات ممکن است پس از جراحی زیبایی گوش اتفاق بیافتد که بیشتر این مشکلات به علت رعایت نکردن خود بیمار می باشد نظیر ضربه وارد کردن به گوش که این امر سبب پاره شدن بخیه ها و بازگشت گوش به حالت و فرم قبلی می گردد در نتیجه خونریزی و زخم غیر طبیعی در گوش ایجاد می شود .

توصیه می شود جراحی زیبایی گوش را در مراکز معتبر و توسط متخصص گوش و حلق وبینی انجام دهید تا با عوارض جبران ناپذیری که در مراکز غیر معتبر روی می دهد ، روبرو نشوید .

جراحی زیبایی گوش را می توان پس از سن 16 سالگی انجام داد .

هزینه جراحی زیبایی گوش :

یکی از سوالات متداولی که از پزشکان پرسیده می شود ، هزینه جراحی گوش چقدر است ؟

در پاسخ به این سوال باید بیان کرد هزینه جراحی زیبایی گوش به عوامل مختلفی بستگی دارد در ذیل برخی از فاکتورها که در هزینه جراحی گوش تاثیر گذار هستند را بیان می کنیم :

دستمزد جراح

هزینه اتاق عمل و بیمارستان

قیمت داروها پس از جراحی گوش

هزینه بی حسی و بیهوشی

هزینه بانداژهای نگهدارنده گوش

دکتر خرمی نژاد تمامی مشکلات ظاهری گوش را برطرف می نماید ، با انجام جراحی زیبایی گوش علاوه بر رفع مشکلات ظاهری گوش خود ، اعتماد به نفس خود را بازیابید .

توصیه های دکتر خرمی نژاد برای جراحی زیبایی گوش :

بیمار پس از گذشت چند ساعت از جراحی مرخص می گردد ، به دلیل اینکه پانسمان های تا 5 روز بر روی گوش های باقی می مانند توصیه می شود که تا حد ممکن از خیس کردن زخم ها اجتناب شود ، معمولا برای کاهش درد و عفونت اکثر اشخاص داروهایی نظیر آنتی بیوتیک تجویز می نمایند توصیه می شود که این داروها حتما مصرف نمایید .

استفاده ا زهد شبانه الزامی است ، البته هر سه ساعت یکبار هد بند را بردارید .

نکاتی بهداشتی که پس از جراحی گوش باید رعایت شود :

دکتر خرمی نژاد جراح زیبایی گوش بیان می کنند پس از جراحی زیبایی گوش اشخاص باید بسیار مراقب گوش های خود باشند گوش ها باید در خصوص عوامل محیطی مانند سرما و گرما محافظت شوند ، خوردن برخی از غذاها که برای عصب مضر می باشند نظیر ترشیجات و سرکه باید مصرف نگردند .

مصرف برخی از میوها برای عصب گوش بسیار مناسب می باشند نظیر نارگیل ، پسته و انجیر، البته لازم به ذکر است در مصرف مواد غذایی و میوه ها باید اعتدال رعایت گردد .

یبوست یکی دیگر از مواردی است که باید نکات آن رعایت شود ، یبوست بر سیستم شنوایی تاثیر گذار است و توصیه می شود تا حد ممکن رژیم غذایی خود را تصیح نمایید تا به یبوست مبتلا نشوید .

بهتر است در روزهای اول پس از جراحی زیبایی گوش از خوردن غذاهای سخت که نیاز به جویدن دارد اجتناب ورزید ، تا حد ممکن در هفته های اول پس از جراحی زیبایی گوش از غذاهای نرم استفاده کنید .

عمل زیبایی گوش

اشخاص سیگاری قبل و پس از جراحی گوش باید از مصرف و استعمال سیگار پرهیز نمایند ، زیرا مصرف سیگار و استعمال دخانیات نه تنها در روند بهبودی تاخیر ایجاد می کنند ، سبب باقی ماندن تورم و التهاب در گوش می شوند .

نوشیدن های الکی و گازدار باید ترک گردد ، دکتر خرمی نژاد به تمامی اشخاصی که جراحی زیبایی گوش را انجام می دهند که از مصرف نوشیدنی های گازدار و الکی به شدت پرهیز نمایند .

رعایت نکات پس از جراحی زیبایی گوش  تاثیر به سزایی در روند بهبودی و کاهش تورم ها دارد بنابراین دکتر خرمی نژاد توصیه می کند که نکات پس از جراحی زیبایی گوش را با دقت و به موقع انجام دهید .

یبوست بسیار برای سیستم شنوایی گوش مضر است و برای کسی که عمل جراحی انجام داده است، لازم است از خوردن غذاهای سفتی که نیاز به جویدن شدید دارد خودداری کند.

لازم به ذکر است جراحی گوش با لیزر یکی دیگر از روش های جراحی گوش می باشد ، جراحی گوش با لیزر دارای کمترین درد و عوارض است .

جراحی زیبای گوش با کوچک کردن گوش ها ، برطرف سازی عدم قرینگی گوش ها ، برطرف کردن برجسته بودن گوش و….. می باشد .

سن مناسب جراحی گوش چه زمانی است ؟

دکتر خرمی نژاد متخصص گوش و حلق بینی بهترین سن جراحی گوش را سن 6 الی 8 سالگی می دانند ، علت این امر رشد گوش ها در این سن می باشد ، کودک قبل از رفتن به مدرسه اگر جراحی گوش را انجام دهد از نظر اجتماعی ضربه ای نمی بیند بنابراین بهترین بهتر است قبل از رفتن کودک به مدرسه این جراحی انجام شود .

چه زمانی پس از جراحی گوش بهبودی حاصل می شود ؟

معمولا پس از جراحی گوش در گوش اشخاص کوفتگی و تورم وجود دارد ، پس از گذشت 7 روز کم کم تورم ها کاهش می یابد ، معمولا پس از سه هفته از جراحی گوش به شکل کامل تورم های گوش از بین می رود .

علت اینکه پزشکان توصیه می کنند قبل و پس از جراحی چیزی نباید بخوریم و یا بنوشیم چیست ؟

دکتر خرمی نژاد به اشخاصی که جراحی گوش انجام میدهند توصیه می کند یک روز قبل و بعد از جراحی گوش از خوردن و آشامیدن زیادی پرهیز نمایند علت این امر ایجاد شدن مشکلات روده ای و ناراحتی شکم که در اثر داروهای بی هوشی ایجاد می شود .

پس از جراحی گوش باید چه رژیمی را رعایت نماییم ؟

پس از جراحی گوش نباید رژیم خاصی را رعایت نمایید بلکه باید تا حدممکن به مصرف غذاهای نرم بپردازید ، فقط باید از استفاده غذاهای جامد پرهیز شود و تا حد ممکن غذاهای استفاده شود که نیازی کمتری به جویدن داشته باشد .

آیا انجام جراحی گوش درد دارد ؟

پس از عمل جراحی گوش شخص کمی درد دارد ، درد پس از جراحی گوش بسیار کم است که با استفاده مسکن ها و داروهای که پزشک تجویز نموده است می توان از میزان این درد کاسته شود .

درد پس از جراحی گوش بسیار کم است .

چه مدت پس از جراحی گوش می توان باردار شد ؟

پس از جراحی گوش هر زمانی بخواهید میتوانید برای بارداری اقدام نمایید ، اما توصیه دکتر خرمی نژاد سه الی شش ماه پس از جراحی گوش اقدام به بارداری نمایید .

آیا ژنتیک بر شکل و نوع گوش ها تاثیر گذار است ؟

یکی از سوالات متداولی که در خصوص گوش های برجسته و نامتقارن بیان می شود تاثیر گذاری ژنتیک بر مدل گوش ها است ، عوامل متعددی در شکل گوش ها تاثیر گذار است یکی از این موارد ژنتیک می باشد که با جراحی زیبایی گوش می توان به آسانی این مشکل را برطرف نمود .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر خرمی نژاد

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد