سامان خرمی نژاد / جراحی گوش / هزینه جراحی زیبایی گوش در تهران
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

هزینه جراحی زیبایی گوش در تهران

ظاهر و اندازه متناسب گوش ها هم مانند سایر اعضای صورت بر زیبایی چهره بی تاثیر نیست. گاهی گوش ها برجسته و صورت بیرون آمده هستند که می توانند علاوه بر ظاهر زشت باعث خجالت افراد نیز شوند به خصوص در سنین کودکی و دوران مدرسه برخی کودکان به دلیل این مشکل از سوی همسالان خود مورد تمسخر قرار گرفته و منزوی می شوند. اما در این رابطه تنها ناراحتی کارساز نیست و باید بدانید افراد زیادی دچار چنین مشکلاتی هستند.

اما راه حل چیست؟ پیشنهاد ما به شما جراحی زیبایی گوش است که با نام علمی اتوپلاستی نیز شناخته می شود. با انجام این جراحی تمام این مشکلات شما حل شده و اعتماد به نفس و زیبایی بیشتری به دست می آورید.در این مقاله قصد داریم درباره جراحی اتوپلاستی و سایر موراد مرتبط به آن شما عزیزان را راهنمایی کنیم تا بهترین انتخاب را بگیرید.

 

 اتوپلاستی چیست؟

اتوپلاستی (Otoplasty) یک عمل جراحی گوش است که به از بین رفتن بافت خارجی گوش به دلیل تروما یا جراحی یا ناهنجاری های موجود در بدو تولد می پردازد. اتوپلاستی همچنین می تواند اندازه، شکل و تناسب گوش خارجی را تغییر داده، ساختار را به طور کامل بازسازی کرده یا یک پروتز زیبایی گوش ایجاد کند. روشهای جراحی زیبایی گوش توانایی شنوایی را نشان نمی دهد.

ویژگی های جراح ریبایی گوش

تعداد زیاد بیماران و داشتن سابقه درخشان

داشتن دانش و مهارت کافی و تخصص  در اتوپلاستی

در نظر گرفتن سن، نوع پوست و قومیت هر بیمار و استفاده از روش مناسب برای هر شخص

 

از بیماران و مهارت و تخصص بسیار حتی در پیچیده ترین مراحل توانایی کافی دارند.

2-  جراح خوب سن، قومیت و نوع پوست هر بیمار را در نظر می گیرد و با استفاده از روش های مناسب متناسب با همین ویژگی ها

3–  تیم حرفه ای برای جراحی زیبایی گوش به منظور حفظ امنیت و سلامتی هر بیمار

4 -اطمینان خاطر دادن به بیماران

دکتر خرمی نژاد

اقدامات لازم قبل از جراحی گوش

  • تمام جراحی های موفق با مشاوره اولیه شروع می شود. پزشک تاریخچه پزشکی کاملی از بیمار دریافت خواهد کرد و در مورد بیمار، سلامتی عمومی، خصوصیات پوستی و سایر عوامل سوالاتی خواهد پرسید.
  • در مرحله بعد جراح ساختار گوش بیمار را معاینه می کند و در مورد روش اصلاح آن توضیحاتی را ارائه می نماید.
  • به طور کلی غضروف گوش کودکان نسبت به بزرگسالان انعطاف پذیرتر و عمل آن ساده تر است.سپس از شما عکس گرفته می شود تا جراح بتواند صورت و گوش شما را مورد بررسی قرار دهد و عواملی را که می تواند بر جراحی تاثیر بگذارد مانند فشار خون بالا، اسکار، سیگار کشیدن و هرگونه مشکل در لخته شدن خون بررسی خواهیم کرد.
  • اگر تصمیم به جراحی اتوپلاستی بگیرید، جراح شما درباره تکنیک توصیه شده، مرکز جراحی، بیهوشی، عوارض احتمالی و هزینه ها را برای شما توضیح خواهد داد.

 

 مراحل جراحی زیبایی گوش به چه صورتی است؟

ابتدا تیم جراحی یک بیهوشی عمومی که شما را در خواب عمیق قرار می دهد، یا یک داروی موضعی برای بی حس کردن ناحیه و یک آرام بخش برای کمک به آرامش شما را به کار می برد تا در طول عمل دردی نداشته باشید.پس از اتمام عمل شما ، جراح پانسمان نرمی را بر روی گوش شما قرار می دهد که تا چند روز باقی می ماند. بیشتر بیماران ناراحتی خفیف و اختلال در خواب پس از جراحی دارند زیرا آنها نمی توانند برای چند هفته بعد از عمل به گوش خود فشار وارد کنند که معمولا دو هفته بعد از عمل برای نگه داشتن گوش در وضعیت ثابت توصیه می شود. 

دستورالعمل های مربوط به عمل جراحی گوش

قبل از جراحی

  • هیچگونه رقیق کننده خون شامل آسپرین، کومدین، ​​زارلو، پلاویکس و الیوکیس مصرف نکنید.
  • داروهای ضد درد به جز تیلنول را یک هفته قبل و یک هفته بعد از عمل مصرف نکنید.
  • لطفاً شام معمول خود را بخورید و مایعات غیر الکلی را شب قبل از عمل ننوشید. پس از نیمه شب هم چیزی نخورید یا نیاشامید. روز جراحی هم بدون صبحانه به کلینیک بروید.
  • لطفاً شب قبل یا صبح روز جراحی موهای خود را بشویید.

 

مصرف داروها بعد از جراحی گوش

 داروهای ضد درد

 پس از جراحی گوش به شما داروهای مسکن داده می شود ولی مراقب باشید دچار یبوست نشوید زیرا یک عارضه جانبی مشترک پس از مصرف داروهای تسکین دهنده درد است.

پس از عمل مایعات زیادی بنوشید.

 

 آنتی بیوتیک ها

مجموعه ای از آنتی بیوتیک های خوراکی به شما داده می شود. مصرف آنها را طبق دستورالعمل انجام دهید. یک عارضه جانبی رایج آنتی بیوتیک ها سست شدن مدفوع است که پس از اتمام مصرف آنها باید برطرف شود.

اگر هم دچار اسهال شدید، ماست میل کنید یا پروبیوتیک مصرف کنید.

 

قطره گوش

یک قطره گوش به شما داده می شود که معمولا دو بار در روز باید استفاده شود.

 اگر بعد از عمل جراحی دچار سرگیجه شدید، جراح برایتان دارو تجویز می کند.

جراحی گوش

نمونه جراحی گوش توسط دکتر خرمی نژاد

فعالیت های بعد از جراحی گوش

• از دمیدن در بینی خودداری کنید زیرا اینکار می تواند هوا را به گوش میانی برده و بهبود گوش را با اشکال روبرو کند. اما تمیز کردن بینی یا فین کردن خوب است.

• سعی کنید عطسه نکنید. اگر مجبور هستید عطسه کنید، با دهان باز این کار را کنید تا هوا وارد گوش نشود.

• از انجام هر گونه ورزش سنگین (بیش از 25 پوند) یا ورزش شدید برای دو هفته اول خودداری کنید.

• به مدت 2 هفته از خم کردن سرتان خودداری کنید. اگر لازم است خم شوید، با زانوها خم شوید و سرتان را بالا نگه دارید.

• بهتر است هنگام خوابیدن چند بالشت زیر سرتان قرار دهید تا تا حدی بالاتر از بدنتان قرار گیرد زیرا به کاهش تورم در هفته اول کمک خواهد کرد.

• بیماران به دنبال عمل جراحی اغلب دچار سرگیجه یا عدم تعادل می شوند بنابراین تا زمانی که تعادل شما تثبیت نشده است از رانندگی، کوهنوردی یا کارکردن با تجهیزات خطرناک اجتناب کنید.

• از پرواز با هواپیما برای 2 هفته اول بعد از عمل خودداری کنید، در حالت ایده آل تا 1 ماه بعد از عمل نباید مسافرت هوایی داشته باشید. اگر برنامه سفر خاصی دارید که با این امر مغایرت دارد، لطفاً با پزشک خود در مورد این موضوع صحبت کنید.

 

جراحی گوش چه عوارضی می تواند داشته باشد؟

بعد از عمل درد، چرک گوش ، مشکل شنوایی، سرگیجه، خستگی یا حالت تهوع پس از بیهوشی طبیعی است.در صورت مشاهده هر کدام از علائم زیر با جراح گوش خود تماس بگیرید:

• افزایش قرمزی، تورم یا درد در اطراف محل برش.

• وجود خونآبه زیاد.

• سرگیجه شدید، همراه با مشکلات استفراغ یا عدم تعادل.

• تب، لرز، علائمی مانند آنفولانزا، سردرد شدید یا خشکی گردن.

• مشکلات دیگری که نگران کننده هستند.

 

هزینه جراحی گوش چقدر است؟

هزینه جراحی زیبایی گوش می تواند بسیار متفاوت باشد.  این هزینه ها شامل هزینه های بیهوشی، اتاق عمل یا سایر هزینه های مرتبط نیز می باشد. هزینه دریافتی جراح برای جراحی زیبایی گوش بستگی به تجربه جراح گوش، نوع روش استفاده شده و محل جغرافیایی مطب نیز دارد.

هزینه اتوپلاستی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

1-  هزینه جراح

2-  هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی

3-  هزینه های بیهوشی

4-  هزینه داروها

5-  هزینه لباس های عمل

6-  آزمایشات پزشکی

هنگام انتخاب یک جراح گوش حتما این نکته را در نظر بگیرید که  تجربه جراح و میزان راحتی شما با او دقیقاً به اندازه هزینه نهایی جراحی مهم هستند.

 

آیا جراحی زیبایی گوش تحت پوشش بیمه درمانی است؟

بیشتر عمل های جراحی گزینشی که برای زیبایی انجام می گیرند تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند.اما با این حال برخی از جراحی ها ممکن است تحت پوشش بیمه درمانی باشد، به ویژه هنگامی که برای تسکین مشکلات پزشکی یا برای بازگرداندن عملکرد شنوایی انجام می شود. قبل از هرگونه جراحی حتما با شرکت بیمه خود در این رابطه مشورت کنید.

 

کلام آخر

و در اخر پیشنهاد ما به تمام افرادی که به دنبال زیبایی هستند و از ظاهر نامتناسب و نازیبای گوش های خود رنج می برند این است که حتما به یک جراح حاذق برای مشاوره و عمل زیبایی گوش مراجعه کنند.

همچنین دکتر سامان خرمی نژاد به همراه تیم جراحی حرفه ای خود، در انجام اعمال جراحی زیبایی گوش و عمل بینی دارای تبحر بالایی هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد