سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / سرماخوردگی بعد از عمل بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

سرماخوردگی بعد از عمل بینی

سرماخوردگی بعد از عمل بینی

اغلب افراد هنگامی که تحت نظر جراحی بینی قرار می گیرند مدتی بعد درگیر سرماخوردگی می شوند و همچنین به عطسه – آبریزش بینی و سرفه مبتلا می شوند و همین موضوع موجب می شود بیمار بسیار نگران شود .

تاثیر سرماخوردگی بر روی نتیجه بینی

پس از این که جراحی بینی به اتمام رسید به شکل طبیعی بینی تورم دارد و زمانی که شخصی به سرماخوردگی مبتلا می شود می بایستی اقداماتی را انجام دهد تا روی نتیجه بینی اثر منفی نگذارد .

سرماخوردگی بعد از عمل بینی یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افرادی که عمل بینی انجام می دهند با آن روبرو می شوند و احساس ناراحتی می کنند . سرماخوردگی بعد از جراحی بینی توسط یکسری مراقبت ها بهبود می یابد و انجام دادن آن ها موجب می شود که فرد بهتر بتواند شرایط سرماخوردگی را بگذراند . دکتر سامان خرمی نژاد جراح بینی در این باره و در رابطه با مراقبت های لازم در این مقاله شما را راهنمایی کرده است .

  برخی از این مراقبت ها به شرح ذیل می باشد

فین نکنید : بعد از جراحی بینی در حالی که به سرما خوردگی مبتلا شده اید بهتر می باشد تحت هیچ شرایطی فین نکنید و اگرچه آبریزش بینی داشته اید به همراه یک دستمال به آرامی تمیز کنید که شکلی که فشاری به بینی وارد نشود .

در زمان خواب سرتان را پایین نگیرید : بیمار در هر وضعیتی باشد چه به سرماخوردگی دچار شده باشد یا خیر باید در زمان خواب یا دراز کشیدن سر بیمار بایستی بالاتر از بدن قرار گیرد .

سرماخوردگی-بعد-از-عمل-بینی

سرماخوردگی-بعد-از-عمل-بینی

استفاده کردن از اسپری نمکی : همان طور که ذکر شد نبایست بیمار فین کند به همین دلیل ممکن است تمامی راه های بینی مسدود شود که عمل نفس کشیدن با مشکلاتی همراه می شود . بیمار می تواند به مدت دو روز بعد از عمل بینی از اسپری نمکی استفاده کند چون این کار موجب می شود تمامی قسمت های درونی بینی مرطوب شوند و بعد به آرامی با دستمال پاک کنید .

استفاده از مایعات : پس از جراحی بینی بایستی مایعات بسیار استفاده شود زیرا مایعات تاثیرات بسیار زیادی در تورم بینی و سرماخوردگی می گذارد . اما توصیه می شود از مایعاتی که دارای کافئین هستند استفاده نشود .

آبریزش بینی : آبریزش بینی پس از جراحی بینی امری بسیار طبیعی می باشد بهتر است جهت درمان بهتر از شست و شوی نمکی استفاده شود و قرص آنتی هیستامین مصرف شود .

مصرف ویتامین و پروتئین : استفاده کردن از ویتامین و پروتئین به مدت یک ماه پیش و پس از عمل می تواند تاثیرات بسیار زیادی روی بهبود ورم بگذارد زیرا سیتم ایمنی بدن دارای مقاومت بیشتری می شود .

برخی از خدمات دکتر سامان خرمی نژاد

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد ،  جراح بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد