سامان خرمی نژاد / جراحی گوش / درمان کم شنوایی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

درمان کم شنوایی

درمان کم شنوایی

بطور جامع وکامل کاهش شنوایی ناشی از مشکل در گوش خارجی یا میانی ، مشکل در گوش داخلی و عصب شنوایی و یا هردو می باشد.

دکتر سامان خرمی نژاد جراح بینی – متخصص گوش و حلق و بینی می باشد . دکتر خرمی نژاد درمان کم شنوایی را به وسیله جراحی گوش انجام می دهد و مشکل بیمار را برطرف می کند . دکتر خرمی نژاد در سابقه چندین ساله پزشکی خود تعداد بسیاری بیمار را درمان کرده و نتیجه قابل قبولی را از آن ها کرده است . جهت مشاروه و تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های ۲۲۳۹۹۸۱۴ – ۰۹۱۲۳۹۴۷۸۲۸ تماس حاصل فرمائید .

راهکارها درمان کم شنوایی

اگر کاهش شنوایی به دلیل  مختل شدن قابل درمان در گوش خارجی یا میانی باشد معمولا ابتدایی ترین اقدام درمان دارویی یا جراحی گوش است . در بسیاری از این شرایط شنوایی فرد بعد از درمان بهبود کامل یا نسبی پیدا خواهدکرد. در صورت باقی ماندن وکم ترشدن شنوایی پس از درمان های لازم تنها راه حل مناسب استفاده از سمعک مناسب برای افراد است .

کم شنوایی در رده سنی های گوناگون بر دلایل بسیاری رخ می دهد مانند : کم شنوایی در کودکان اصولا به دلیل جمع شدن مایع پشت پرده گوش رخ می دهد که یکی از علل رایج سنگینی گوش کودکان می باشد . این اختلال را می توان به وسیله جراحی گوش درمان کرد و اگر در اسرع وقت متوجه آن فرد نشود می توان به کمک درمان های دارویی و در موارد بسیار حاد به وسیله جراحی های بسیار کوچک شنوایی آن ها را به شکل عادی برگرداند .

برخی اوقات سنگینی گوش به دلایل ساده اتفاق می افتد که به دلیل وجود جرم در گوش یکی از این موارد می باشد . به همین دلیل هنگامی که گوش پاک می باشد و جرم آن را تخلیه می کنند  مشکل  بیمار هم رفع می شود . البته پزشکان بر این عقیده اند که صدمات وارده هم می تواند باعث شود کم شنوایی بروز دهد . ضربه ها به دو طریق این مشکل را برای فرد به وجود می آورد . یکی ضربه های صوتی می باشد و دیگری ضربه های فیزیکی که به گوش وارد می شود . این ضربه ها امکان دارد به آسانی یک سیلی یا به حاد بودن تصادف باشد . اما می تواند باعث صدمه دیدن گوش پرده شود . هنگامی که ضربه حاد باشد همچون ضربه هایی که در تصادفات اتفاق می افتد امکان دارد موجب شکستگی در استخوان گیجگاه و در نهایت رخ دادن اختلالات شنوایی هم از این نوع حس عصبی و هم از نوع انتقالی باشد .

کم شنوایی اختلالی است می باشد که می تواند به دلایل بسیاری اتفاق بیفتد . برخی اوقات یک مشکل ساده همچون جمع شدن جرم در گوش خارجی باعث کم شنوایی می شود و برخی مواقع مسئله هایی جدی و اساسی همچون اختلالات مغزی و تومورها می تواند عاملی برای سنگینی گوش باشد .

درمان کم شنوایی

درمان کم شنوایی

کم شنوایی حسی- عصبی

در نوع دیگر مشکلات شنوایی که افت شنوایی حسی عصبی میباشد، اختلال باعث کم شدن شدت صدا خواهدشد. اما امکان دارد موجب کم شدن کیفیت و وضوح صدای شنیده شده هم باشد ، حتی درمواقعی  که صداها به اندازه کافی بلند باشند. به این دلیل است که افرادی که  افت شنوایی حسی عصبی اغلب هنگامی که در محیط های شلوغ مانند مهمانی و یا خیابان قرار میگیرند ، هنگامی که فردی از پشت سر با آنها صحبت کند و زمانی که چندنفر همزمان مشغول صحبت باشند ، برای فهم بیشتر مکالمات با مشکل مواجه شده و میگویند صداها را میشنوند اما درک نمی کنند.

اکثرا از دست دادن شنوایی حسی عصبی بدلیل آسیب سلول های مویی شنوایی و یا عصب شنوایی درمان پزشکی نخواهندداشت و به طور میانگین به عنوان یک وضعیت دائمی غیرقابل برگشت تلقی میشود . باوجوداین تفاسیر، تحقیقات برای یافتن درمانی در این زمینه ادامه دارد.

خبر خوب این است که اکثر افراد مبتلا به کم شنوایی حسی عصبی می توانند از سمعک استفاده نمایند.

برخی از خدمات دکتر سامان خرمی نژاد

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد