سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / افراد مناسب جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

افراد مناسب جراحی بینی

افراد مناسب برای جراحی بینی

افراد مناسب جراحی بینی باید از سلامت عمومی برخوردار باشند،سیگار نکشند وانتظارات واقع گرایانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند. بسیار زیادی از افراد هستند که با حساسیت بالا و ایراداتی که بر بینی خود می گیرند خواهان جراحی بینی هستند در صورتی که این افراد بدون عمل جراحی بینی ظاهری مناسب با زیبایی نسبی دارند. در نظر داشته باشید که عمل زیبایی می تواند حسی که نسبت به ظاهر خود دارید را تغییر دهد اما نمی تواند در حسی که کلا درباره خودتان دارید تغییری ایجاد کند.

باید به خاطر داشته باشید که عمل زیبایی می تواند ظاهر شما را  آنگونه که دیگران شما را می بینند تغییر دهد اما نمی تواند در احترام به نفس شما تغییری ایجاد کند. در واقع عمل زیبایی برای افرادی مناسب است که اعتماد به نفس خوبی دارند و تنها چیزی که از آن ناراضی هستند صرفا ظاهرشان است.

برای اینکه بدانید برای انجام جراحی بینی کاندید مناسبی هستید یا خیر بهتر است ابتدا انگیزه و دلایل تمایل به انجام جراحی را بررسی کنید و یک جلسه مشاوره با جراح بینی داشته باشید .

جراح بینی خوب  در صورتی که بینی از لحاظ علم زیبایی شناسی به جراحی نیازی نداشته باشد با بیمار صحبت خواهد کرد و سعی بر این دارد که فرد را از انجام دادن این جراحی منصرف سازد.

افراد مناسب برای جراحی بینی

ایرادات بینی

برای اینکه بدانیم آیا بینی ما نیاز به عمل جراحی دارد یا خیر باید ایرادات بینی خود را شناسایی کنیم.

بینی ها در افراد به دو صورت گوشتی و استخوانی وجود دارند. ایراداتی که در بینی های استخوانی مشاهده می شود معمولا قوز پشت بینی بوده و یا اینکه استخوان بینی به صورت بزرگی رشد کرده است و بینی عقابی یه وجود آمده است و اما در بینی های گوشتی می بینیم که معمولا بینی ها به صورت پهن هستند و سوراخ بینی بزرگ دیده می شوند.

تمامی این ایرادات زمانی در زیبایی تاثیر می گذارند که با سایر اجزای صورت و همچنین فرم صورت  تناسب لازم را نداشته باشند  و به عبارتی بینی که برجسته ترین عضو صورت می باشد به شکلی غیر طبیعی نمایان می شود. این افراد می توانند با جراحی بینی تمامی نواقص بینی خود را برطرف کنند و  نتیجه خوبی داشته باشند.

سن مناسب برای جراحی بینی

افرادی که برای جراحی بینی اقدام می کنند باید دارای یک  سن مناسبی باشند. به این صورت که معمولا افراد در سنین بالا که پوست و یا استخوان ها ی آن ها مقداری تحلیل رفته است گزینه خوبی نیستند وهمچنین در افراد با سنین پایین تر بهتر است رشد استخوانی تکمیل پیدا کرده باشد و سپس برای جراحی زیبایی بینی تصمیم گرفته شود .

زمانی  که عمل زیبایی بینی در سنین پایین تر صورت گیرد ممکن است در آینده ی نزدیک که استخوان های صورت رشد خود را تکمیل نموده اند و استخوان فک و پیشانی  بزرگ تر شده و صورت را پهن تر میکند، در نتیجه بینی عمل شده نسبت به صورت جدید کوچکتر به نظر می آیدو دچار عدم تناسب بین اجزای صورت خواهد شد. بنابراین توصیه میشود که صبر کنید تا استخوان های صورت و بدن به اندازه ی کافی رشد کنند و بعد از تکمیل شدن دوره ی بلوغ اقدام به عمل جراحی بینی بنمایید.

از عوارض جراحی بینی در سنین پایین بشقابی شدن و پهن شدن صورت بعد از جراحی است.

عمل زیبایی بینی در سنین بالا نیز مجاز است، اما باید بدانید که این عمل برای افراد بالای ۶۰ سال مقدور نیست، دلیل این امر نیز به ایجاد مشکلات تنفسی و یا اختلالات جراحی برای قلب و عوارض بیهوشی بر میگردد

بنابراین حد اقل سن مناسب برای جراحی در جوانان ۱۶ سالگی برای خانم ها و ۱۸ سالگی برای آقایان است. کمتر از این سن نباید عمل جراحی زیبایی بینی انجام شود به دلیل اینکه غضروف های بینی از کودکی تا سن 16 سالگی برای خانم ها و سن18 سالگی برای آقایان رشد میکند.

برخی از خدمات دکتر سامان خرمی نژاد

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد