سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / جراحی ترمیمی بینی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی ترمیمی بینی

همانطور که می دانید در حوزه جراحی های زیبایی عمل زیبایی بینی یکی از پر طرفدارترین جراحی ها بوده که متقاضیان زیادی داشته اشت . با توجه به نوع بینی هر شخص که منحصر به فرد می باشد ممکن است تکنیک های مختلفی انجام شود و  نتیجه جراحی بینی استخوانی و یا بینی های گوشتی بعد از  کم شدن ورم بینی دیده خواهد شد  . اما نوعی از جراحی بینی وجود دارد که  با هدف ترمیم بینی انجام می گیرد این عمل که به جراحی بینی ثانویه نیز معروف می باشد تمامی ایراداتی که در جراحی بینی اولیه به وجود آمده است را برطرف خواهد کرد .

اهداف جراحی ترمیمی بینی

  • مورد اول اینکه ،حداقل از آخرین جراحی بینی قبلی یکسال گذشته باشد.بیماران به هیچ وجه نباید اصرار بیش از حد قبل از گذشت یکسال ،برای جراحی مجدد داشته باشند.زیرا با این کار فقط مشکلی به مشکلاتشان اضافه می شود.
  • مورد دوم این است که با این بیماران باید مشاوره انجام شود که ،در اصطلاح کمال گرا نباشند.زیرا بهبود نسبی به دست آوردن  به نوبه ی خود ،در این بیماران  یک موفقیت بزرگ است.
  • نکته بعدی اینست که جراح بینی با بیماران ،قبل از جراحی صحبت کند ،بینی شان را بررسی کند و به یک نقطه نظر مشترک با بیمار برسد.به این معنی که مشکلاتی که جراح در بینی بیمار می بیند و مشکلاتی که بیمار در بینی خود می بیند ،با هم ، همخوان باشند.
  • در این عمل ظاهر بینی بازسازی می شود و  در صورتی که بینی به اندازه زیادی کوتاه و بلند و یا پهن و باریک شده باشد برطرف خواهد شد .
  • اگر در عمل قبلی برخی از مشکلات بینی همچنان باقی مانده باشد به طور کامل ارزیابی شده و برطرف خواهد شد .
  • یکی از مهم ترین اهداف جراحی بینی ترمیمی برطرف کردن مشکلات تنفسی می باشد که راه هوایی بینی را که منجر به مسدود شدن راه تنفسی آنها شده است را اصلاح می کند .

نکات جراحی ترمیمی بینی

در مورد جراحی ترمیمی بینی لازم است تا نکاتی را بدانید.

قبل از جراحی ،بینی را کامل معاینه کنید .

جراحی-ترمیمی-بینی

از سی تی اسکن استفاده کنید که ،مشکلات داخلی بیمار را خیلی بهتر به جراح نشان می دهد.

به این بیماران قبل از جراحی باید گوشزد کنیم که حین عمل ممکن است لازم باشد غضروف از قسمت های مختلف بدنشان برداشته شود.

 بیماران را باید مطلع کنیم که به علت جراحی های قبلی خون رسانی بینیشان مشکل دارد و ممکن است کبودی زیاد ،سیاه شدن قسمت هایی از پوست برایشان اتفاق بی افتد.

نکته آخر اینکه جراح تجربه کافی برای جراحی ترمیمی بینی داشته باشد.

در جراحی ترمیمی بینی جراح باید ساختمان ساختاری بینی برداشته شده در جراحی اول را بازسازی کند و برای پیامد های تشکیل بافت هم بند و به خطر افتادن مجرای عبور هوا چاره ای در نظر بگیرد .

در صورت موفقیت جراحی هم ،عواملی وجود دارند که بر نتیجه نهایی تاثیر گذارند.

 با این همه می‌توان گفت اکثر بیمارانی که توقعات واقع‌بینانه از جراح بینی دارند معمولا از ظاهر بینی ترمیم یافته‌ی خود خشنود هستند.

جراحی بینی ترمیمی چگونه است ؟

از آنجایی که  در این عمل مقداری محدودیت وجود دارد شاید تمامی مانورهایی که مد نظر جراح بینی و همچنین بیمار است قابل اجرا نباشد زیرا بینی در عمل های پیشین دستخوش تغییرات شده و  بافت بینی به اندازه زیادی دستکاری شده است . با هر بار عمل بینی و ایجاد برش و آسیب به بافت پوست و زیر پوست جراحی ترمیم بینی سخت تر خواهد شد.در این جراحی تمامی ایرادات بیمار  که در دو دسته مشکلات ظاهری و مشکلات تنفسی می باشد، برطرف می شود. برخی  افراد از عمل بینی اولیه خود ناراضی بوده اند به همین دلیل  با نگرانی و ناامیدی اقدام به جراحی ترمیم بینی می کنند و همین امر کار جراح بینی را سخت تر می کند.

چه زمانی برای جراحی ترمیمی بینی مناسب است ؟

از آنجایی که با جراحی بینی اولیه بافت بینی تخریب شده  و در خونرسانی اختلال ایجاد شده است بنا به میزان بهبودی هر فرد باید زخم ها به مقدار زیادی خوب شده باشد و همچنین ورم بینی از بین رفته باشد تا نتیجه جراحی بینی به طور کامل آشکار شده  باشد و سپس  فرد می تواند اقدام به عمل ترمیمی بینی کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس سریع با دکتر خرمی نژاد