سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / پیشگیری از ورم و کبودی بعد از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

پیشگیری از ورم و کبودی بعد از جراحی بینی

پیشگیری از ورم و کبودی بعد از جراحی بینی

پیشگیری از ورم و کبودی بعد از جراحی بینی تا زمانی که بینی ظاهر به نسبت قابل توجهی پیدا کند باید انجام گیرد. ورم و کبودی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی درست بعد از پایان عمل شروع می شود وبرای بهبودی اولیه به مدت حدودا دوهفته نیاز است. که در طول این مدت بدلیل تورم و کبودی در ناحیه عمل شده ظاهر بینی شباهت ناچیزی با نتیجه نهایی که بعد ظاهر می شود دارد. زیرا در این عمل جراحی آسیبی که به بافت ها وارد می شود باعث می شود بینی به مدت طولانی به مقدار قابل توجهی ورم کند. تورم اولیه ناشی از تجمع مایع بوده و می تواند چندین ماه ادامه داشته باشد. و کبودی بعد از جراحی بینی به مدت دوهفته دوام خواهد داشت و بعد از آن به تدریج به رنگ زرد در می آید، تا زمانی که کاملا از بین برود.

روش های برای کاهش ورم و کبودی بعد از جراحی بینی

چندین روش برای پیشگیری از ورم و کبودی بعد از جراحی بینی و مقابله بهتر با موقعیت بعد از جراحی بینی وجود دارد. که در این قسمت به برخی از آنها پرداخته شده است.

 

پیشگیری از ورم و کبودی بعد از جراحی بینی

استفاده از کمپرس سرد

یکی از روش های ساده برای پیشگیری از ورم و کبودی بعد از جراحی بینی و همچنین کاهش احساس درد ناشی از عمل استفاده از کمپرس سرد در خانه می باشد. برای انجام این کار می توانید مکعب های یخی را در یک کیسه یا حوله نخی بپیچید و آن را بروی نواحی که دچار کبودی و ورم شدید شده اند قرار دهید. باید مراقب باشید که زمانی که بانداژ هنوز روی صورتتان است ازکیسه یخ استفاده نکنید و بروی جایی از بینی که روی آن عمل جراحی انجام شده توصیه نمی شود. بیش از اندازه سرد بودن این کیسه های یخ گاهی اوقات به جای تسکین درد باعث احساس ناراحتی و سردرد در فرد می شود. استفاده از کمپرس سرد برای روزی دو تا سه بار وبه مدت 25 دقیقه کافی می باشد.

بالا گرفتن سر

یکی از روش های دیگر برای پیشگیری از ورم و کبودی بعد از جراحی بینی نحو صحیح خوابیدن می باشد به صورتی که در هنگام استراحت سرتان را بالا نگه دارید که این عمل باعث می شود که گردش خون در ناحیه صورت بیشتر شود که این امر تا حد زیادی ورم کنار بینی و دور چشم ها را کاهش می دهد. برای این کار می توانید از چندین بالاش برای بالا گرفتن سرتان استفاده کنید تا گردش خون افزایش یابد. باید در نظر بگیرید که سرتان را در زاویه ای حدوداً 30 تا 45 درجه‌ای نسبت سطح زمین نگهدارید تا عضلات گردنتان بیشتر کشیده نشود.

استفاده نکردن از سدیم

برای پیشگیری از ورم و کبودی بعد از جراحی بینی باید از خوردن نمک و هر گونه مواد غذایی که حاوی مقدار زیادی سدیم می باشد باید خودداری کرد زیرا که سدیم به جمع شدن مایع در بدن کمک می کند و باعث بیشتر شدن تورم می شود.

کم کردن فعالیت و تحرک

و در نهایت برای پیشگیری از ورم و کبودی بعد از جراحی بینی باید از انجام دادن فعالیت هایی که باعث می شود خون به نواحی مختلف صورت هجوم بیاورد خودداری کنید و از انجام فعالیت های سنگین مانند بلند کردن اجسام سنگین، ورزش کردن به مدت طولانی و خم شدن جدا خودداری کنید. در عین حال توصیه می شود که برای افزایش بیشتر گردش خون  و افزایش سرعت بهبودی پیاده روی کنید.

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت سامان خرمی نژاد جراح بینی

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد