مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

پروتز بینی

پروتز بینی :

در جراحی ترمیم بینی می توان از انواع پروتز بینی مختص این امر بهره گرفت ؛ جراحی بینی با هدف ترمیم برای برطرف نمودن ایرادات به جای مانده از جراحی بینی قبلی صورت می پذیرد . جراحی بینی با هدف ترمیم زمانی انجام می شود که فرد از نتایج جراحی بینی قبلی خود راضی نبوده باشد یا در برخی موارد ممکن نارسایی های به وجود آمده در اثر جراحی بینی به دلیل تجربه کم جراح و یا مراقبت های ناشایست پس از جراحی ایرادات واضح و اشکالات عملکردی پررنگی را برای بیمار ایجاد کرده باشد. گاه نارسایی ها و مشکلات فرمی به حدی شدید است که لازم میشود جراح در جراحی ترمیمی بینی از پروتز های گوناگونی استفاده نماید ؛ برخی بخش های بینی ممکن است تورفتگی و کمبود بافت داشته باشند و برخی دیگر از بخش ها ، ممکن است با بافت مرده همراه باشند که اگر اجزای گرافت در دسترس نباشند و تامین غضروف طبیعی از بدن میسر نشود ، پای پروتز ها به میان کشیده خواهد شد د ر برخی موارد نیز ممکن است شخص بیمار به برداشت بافت های غضروفی از سایر بخش های بدنش رضایت ندهد.

پروتز یکی از ابزار های رفع اشکال در کمبود های بدن است که در مورد بینی حساسیت های خاص خود را دارا می باشد.

پروتز بینی

چه کسانی کاندیدای مناسب دریافت پیوند پروتزی می باشند؟

افرادی که تیغه بینی شان به میزان بالایی از دست رفته و  برداشته شده باشد ،

افرادی که بینی شان به میزان زیادی کوتاه شده باشد ،

 کسانی که با دفورمیته حاد و شدید بینی مواجهند

افرادی که غضروف های سایر نواحی بدنشان ناکارآمد بوده و نمی تواند جایگزین بافت های بینی شود

همه و همه گزینه هایی هستند که در جراحی ترمیمی نیازمند دریافت پروتز بینی می باشند.

توصیه های پزشکی

 بهتر است پروتز های بینی در بخش نوک بینی به کار نروند چرا که به مرور زمان با تاثیرات جاذبه زمین ممکن است پروتز جابه جا شده و به تدریج فرم بینی را کشیده تر از قبل سازد .

همچنین کسانی که شرایط پرخطر دارند و از دید جراحان و بررسی های پزشکی شایسته درمان پروتزی نیستندباید از انجام جراحی ترمیمی بینی با کمک پروتز اجتناب نمایند. افراد پر خطر برای این جراحی کسانی هستند که در پی مصرف مواد مخدر بافت های سالم بینی خود را از دست داده باشند. مواد مخدری چون کوکائین ، آثار تخریبی غضروف های بینی را در شرایط خاص موجب خواهد شد.

کسانی که طی جراحی بینی قبلی بافت زیادی از بینی خود را از دست داده اند نیز نمی توانند تحت درمان پروتز بینی قرار گیرند چرا که این نوع جراحی های ترمیمی در دسته جراحی های بسیار پیچیده جای گرفته و ریسک استفاده از پروتز را بالا می برد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد