سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / نحوه چسب زدن بینی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

نحوه چسب زدن بینی

نحوه چسب زدن بینی

یکی از سوالاتی که مطرح است این است که چه مدتی بعد از عمل جراحی بینی نیاز به چسب زدن است و از چه چسبی استفاده شود؟ آیا خود بیمار می تواند چسب را به بینی اش بزند؟

معمولا جراح بینی بعد از 5 الی 7 روز پس از عمل جراحی بینی، اسپلینت (گچ بینی) را از روی بینی بیمار بر می دارد و از چسب برای بیمار استفاده می کند.

نحوه-چسب-زدن-بینی

نحوه-چسب-زدن-بینی

مشخصات چسب بینی

  • چسب بینی بهتر است چسب های کاغذی باشند.
  • چسب ها ضدحساسیت باشند تا کمترین آسیب را به پوست برساند و از عوارض نامطلوب روی پوست بیمار جلوگیری کند.

هر جراح  بینی نظر متفاوتی درباره طول مدت چسب زدن به بینی دارد و از دوره های کوتاه مدت تا طولانی مدت در میان افراد مختلف استفاده می شود.

پس از برداشتن اسپلینت بینی توسط جراح بینی، حتما باید بینی بیمار کاملا توسط الکل تمیز شود و هیچگونه چربی روی پوست بیمار وجود نداشته باشد.

در صورتی که خود بیمار می خواهد چسب بزند حتما قبل از چسب زدن بینی اش را با آب و صابون بشوید و در صورتی که احساس وجود چربی روی پوستش دارد بهتر است آن را با یک پنبه آغشته به الکل پاک کند تا اثر بهتری داشته باشد و در کاهش تورم بینی بیمار موثر باشد.

چسب بینی در حالت کلی در فرم بینی تاثیری نخواهد داشت و تنها به کاهش ورم بینی در دوران پس از جراحی بینی کمک می کند خصوصا بیمارانی که پوست ضخیمی دارند بهتر است در دوران طولانی مدتی از چسب بینی استفاده کنند و حتما تا زمانی که جراح بینی توصیه می کند به چسب زدن آن ادامه دهند.

جراحی بینی از حساس ترین جراحی های زیبایی می باشد که نیازمند تبحر بالای جراح بینی است. دکتر خرمی نژاد مشاورات قبل از عمل بینی را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص  جراحی بینی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.
تلفن تماس : ۲۲۳۹۹۸۱۴ – ۰۹۱۲۳۹۴۷۸۲۸

روش چسب زدن بینی

  • ابتدا بینی توسط یک پنبه آغشته به الکل یا پد الکل به طور کامل تمیز می شود.
  • اولین چسب در ناحیه بالایی نوک بینی زده می شود به طوری که نوک بینی خارج از چسب باشد.
  • چسب دوم از قسمت میانی چسب زیرین به سمت بالای بینی زده می شود. برای اینکه میزان فشاری که روی پوست بینی وارد می شود متناسب باشد بهتر است دو طرف چسب توسط  دست گرفته شود و فشار را ابتدا در قسمت مرکزی چسب وارد کنیم و سپس در اطراف پخش کنیم.
  • به همین شکل چسب زدن بینی تا قسمت بالایی بینی ادامه داده می شود. در واقع هر چسبی نصف چسب زیرین آن را می پوشاند. معمولا بینی همه افراد به چهار چسب برای این کار نیاز دارد.
  • چسب بعدی مربوط به زیر بینی بیمار است و لازم است به درستی زده شود چون چسب زدن درست در این قسمت باعث می شود تورم بینی زودتر برطرف شود بنابراین چسب زدن در این ناحیه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این چسب قسمت های جانبی بینی بیمار را می پوشاند.  از فشار بیش از حد چسب در این ناحیه باید پرهیز شود زیرا فشار بیش از حد می تواند باعث ایجاد اختلالاتی در بخش های تحتانی بینی بیمار شود.همچنین سوراخ های بینی بیمار کاملا آزاد باشند.
  • روی چسب تحتانی بینی برش ایجاد کرده و در نهایت چسب هایی برای محافظت از چسب های زیرین روی آنها زده می شود.
  • در آخرین مرحله یک لایه دیگر از چسب به همان شکل قبلی روی لایه های زیرین چسب زده می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 1.7]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد