سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / معیار موفقیت جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

معیار موفقیت جراحی بینی

معیار موفقیت جراحی بینی

معیار-موفقیت-جراحی-بینی

معیار-موفقیت-جراحی-بینی

یکی از معیارهای زیبایی چهره فرد، داشتن بینی زیبا و متناسب با صورت می باشد. از آنجاییکه تغییر شکل بینی در فرد تاثیر فاحشی ایجاد می کند جراحی بینی با نتیجه موفق و رضایت بخش از اهمیت ویژه ای برخوردار است.داشتن بینی خوب و متناسب علاوه بر زیبایی در سلامت فرد نیز موثر می باشد. داشتن جراحی خوب به جراح متخصص و متبحر بستگی دارد. جراح با داشتن دانش و تجربه کافی و شناخت انتظارات بیمار عمل جراحی موفق آمیز خواهد داشت. بیمار نیز با داشتن اطلاعات کافی  و انتخاب جراح مناسب در داشتن بینی زیبا بسیار تاثیر گذار می باشد.جراحی زمانی موفق می باشد که :

  1. بعد از عمل جراحی بینی تغییری در راستای زیبایی فرد انجام شده باشد.
  2. بعد از عمل جراحی ، مشکلاتی در تنفس و سلامت بینی فرد ایجاد نکند.

در این جا به بحث درباه معیار موفقیت جراحی بینی می پردازیم.

  1. یکی از ملاک های زیبایی بینی، داشتن تناسب با صورت است. بعد از عمل جراحی تغییری در جهت زیباتر شدن بینی در قیاس با زمان قبل از جراحی می باشد. این جراحی هرچقدر طبیعی تر بوده بیشتر رضایت فرد را در پی دارد. یکی از مواردی که می توان به طبیعی بودن بینی بعد از جراحی پی برد اینست که در نگاه اول به صورت بینی به چشم بیننده نیاید بلکه چشم ها باید نظر بیننده را جلب کند اگر غیر از این بود باید به طبیعی بودن بینی تردید کنید.
  2. تشخیص علل عدم زیبایی و اختلالات تنفسی قبل از جراحی یکی از معیار های موفقیت جراحی می باشد. بدین منظور برای افرادی که می خواهند جراحی بینی انجام دهند آزمایش هایی به شرح ذیل انجام می شود:
  • آندوسکوپی تشخیصی بینی : ارزیابی و مشاهده بافت های داخلی بینی
  • راینومانومتری : بررسی دقیق مجرای تنفس بینی
  • آکوستیک راینومتری : مشاهده موانع در مجرا و مسیرهای بینی

با تشخیص اختلالات تنفسی و  انحرافات بینی پزشک باید در جهت درمان آن اقدامات لازم را انجام دهد. پس از رفع مشکلات مربوط به سلامت بینی باید به علل و دلایل زیبایی ظاهر بینی بپردازد. در برخی موارد عدم بررسی درست در زیبایی بینی سلامت بینی را تحت تاثیر قرار می دهد. برای مثال اگر تیغه بینی در داخل ترمیم و درست نشود سبب مشکلات تنفسی پس از جراحی می شود.

  1. داشتن تناسب بینی با اعضای صورت درجراحی بینی از عواملی است که باعث طبیعی بودن و در عین حال رضایت بخش بودن جراحی می شود. پزشک جراحی که دارای یک روش در فرآیند جراحی می باشد و مطالعه خاصی بر روی آنتومی هر شخص نمی کند جراحی موفقی ندارد. به طور مثال جراحی که در همه جراحی های بینی، کوچکترین بینی را برای فرد در نظر می گیرد، مشکلات دیگری در زیبایی صورت ایجاد می کند. مثلا بینی خیلی کوچک برای فردی که چهره بزرگی دارد بسیار نامتناسب با چهره بوده و قسمت لب بالایی کشیده به نظر می رسد. پس جراح باید در هر عمل بینی با توجه به تناسب و هارمونی بینی با صورت توجه کرده و فاکتور زیبایی شناسی را در هر فرد بررسی کند.

برخی از خدمات دکتر سامان خرمی نژاد

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد ،  جراح بینی

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد