سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / فعالیت و ورزش بعد از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

فعالیت و ورزش بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی چقدر باید تحرک داشته باشیم ؟

برای اینکه بخواهید جراحی بینی موفقی داشته باشید بهتر بعد از اینکه روز عمل جراحی شما مشخص شد اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی را به خوبی رعایت کنید تا نتیجه جراحی برای شما ایده آل باشد . آمادگی روحی و فیزیکی شما می تواند در عمل شما تاثیر فراوانی داشته باشد و همچنین مراقبت هایی که شما بعد از جراحی انجام می دهید می تواند  روند بهبودی را سریع تر کند . در نهایت بهتر است تمامی دستوراتی که جراح بینی به شما می دهد را به درستی رعایت کند تا بتوانید این دوره را به خوبی پشت سر بگذارید و نتیجه خوبی از این عمل زیبایی خود بگیرید.

فعالیت های بعد از جراحی بینی چگونه باید باشد ؟

شما بعد از به هوش آمدن از مرکز جراحی مرخص می شود و بعد از منتقل شدن به خانه شما باید در روز اول فقط استراحت مطلق داشته باشید و زیر سر خود را بلند کنید و رژیم غذایی مایعی را در پیش بگیرید  . بعد از گذشت چند روز می توانید پیاه روی آرام را آغاز کنید . اما به هیچ عنوان نباید فعالیت های سنگین مانند بلند کردن اجسام سنگین را انجام دهید و به طور کلی  هر فعالیتی  که نیاز به انرژی زیادی دارد نباید انجام شود .

فعالیت-و-تحرک-بعد-از-جراحی-بینی

آیا می توان بعد از جراحی بینی ورزش کرد ؟

ورزش کردن بعد از جراحی بینی مانعی ندارد اما باید توجه داشت که از تمامی ورزش هایی که می تواند به صورت شما ضربه وارد کند باید خودداری شود زیرا بر اثر برخورد ضربه با بینی شما ممکن است مشکلاتی از قبیل کجی بینی به وجود بیاید زیرا در ساختار بینی به تازگی تغییراتی ایجاد شده است و  به زمان مشخصی نیاز دارد که این ساختار به خوبی فیکس شود .

بوکس ، شیرجه زدن در استخر ، ورش های توپی که احتمال وجود ضربه به صورت وجود دارد را می توان جز ورزش های نام برد که فرد باید از آنها خودداری کنید و یا اینکه در انجام آن ها احتیاط لازم را داشته باشد .

در آخر پیشنهاد می شود از همان روز های اول بعد از عمل زیبایی بینی پیاده روی سبک آغاز شود .

با تشکر مدیرین سایت دکتر سامان خرمی نژاد جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد