سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / عمل بینی گوشتی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی

آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر می باشد؟

بهترین روش برای عمل بینی گوشتی چیست؟

در ادامه با ما همراه باشید تا درباره عمل بینی گوشتی و تکنیک های انجام آن مطالبی را برای شما شرح دهیم.

جراحی بینی

جراحی بینی

انواع بینی گوشتی

  • بینی گوشتی با پره های بزرگ و غدد چربی بیش از حد

برخی از بینی های گوشتی دارای منافذ بزرگ و غدد چربی زیر پوست هستندکه این نوع پوست، پوست چرب نامیده می شود. برای این بیماران لایه برداری پوست با استفاده از لیزر یا رژیم کم نمک توصیه می شود.

برای بیماران تحت درمان کنترل چربی پوست، معمولا جراح بینی پیشنهاد می کند تا شش ماه پس از پایان درمان خود صبر کنند.

  • بینی های گوشتی با غده های ضعیف

برخی از بیماران دیگر با بینی های گوشتی و غدد ضعیف دارای بینی قرمز هستند. در جراحی این نوع بینی، جراح بینی استخوان ها و ساختمان زیر پوست ضخیم بینی را فرم می دهد؛ گاهی اوقات جراح پوست و غضروف بینی را به هم نزدیک می سازد تا مانع از جمع آوری بیش از حد بافت در نوک بینی شود.

جراحی زیبایی بینی از حساس ترین جراحی های زیبایی می باشد که نیازمند تبحر بالای جراح است. دکتر خرمی نژاد مشاورات قبل از عمل بینی را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی زیبایی بینی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.
تلفن تماس : ۲۲۳۹۹۸۱۴ – ۰۹۱۲۳۹۴۷۸۲۸

عمل بینی گوشتی چگونه انجام می گیرد؟

پوست بینی گوشتی ضخیم می باشد و غضروف آن نازک و ضعیف است. روش های جراحی قدیمی برای بینی های گوشتی مفید نیستند زیرا پس از مدتی غضروف تراشیده به شکل سابق خود برمی گردد. اما امروزه با تکنیک های نوین جراحی احتمال برگشت پذیری بینی های گوشتی نزدیک به صفر است زیرا تقویت غضروف ها در همان زمان شکل دهی به  ساختار بینی صورت می گیرد. در تکنیک های جدید، جراح بینی غضروف را از وسط سپتوم به نوک بینی منتقل می کند تا غضروف نوک بینی را تقویت کند.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

در عمل جراحی بینی گوشتی، حفظ تناسب اندام صورت اهمیت بسیاری دارد به صورتی  که اگر بینی بسیار کوچک شود می تواند مشکلات تنفسی را برای فرد ایجاد کند. پوست بینی گوشتی ضخیم است و دارای غده چربی و غضروف ضعیف است که این ساختار ضعیف، عمل جراحی بینی را حساس تر می کند. به همین دلیل، از این بیماران خواسته می شود پس از عمل بینی گوشتی به مدت طولانی تری از چسب بینی استفاده کنند.

چالش دیگر در جراحی بینی گوشتی این است که نوک بینی به خوبی تقویت شود. در عمل بینی گوشتی از یک طرف این پوست بزرگ و ضخیم، ساختار بینی را پوشش می دهد و از سوی دیگر، بهبود آن بسیار طولانی تر است. اما ناامید نشوید نتایج خوبی را می توان با تغییر شکل نوک بینی به دست آورد.

در حالی که نوک بینی در حال اصلاح است، جراح بینی از مواد ویژه ای برای پر کردن و تقویت آن استفاده می کند. در غیر این صورت پس از جراحی، نوک بینی ممکن است دچار تغییر شکل یا افتادگی شود. این ماده ویژه می تواند یک ایمپلنت یا بافت باشد. گاهی اوقات هم غضروف گوش برای این منظور استفاده می شود.

پس از عمل بینی معمولا بهبود تورم و کبودی، در بینی های گوشتی طول می کشد، اما بر خلاف باور عمومی، بینی های گوشتی پس از عمل جراحی به حالت اول خود برنمی گردند. همچنین میزان موفقیت جراحی بینی های گوشتی در زنان بیشتر از مردان است.

همچنین افراد دارای بینی های گوشتی باید انتظارات واقع گرایانه تری نسبت به عمل جراحی بینی خود داشته باشند، زیرا بعید است که نتایج جراحی آنها مشابه نتایج جراحی بینی استخوانی باشد.

آیا عمل بینی گوشتی مشکل تر می باشد؟

اکثر تلاش جراحان در رینوپلاستی برای اصلاح غضروف بینی و استخوان صورت می گیرد. از سوی دیگر، کیفیت و ضخامت پوست عامل تعیین کننده نتیجه عمل جراحی می باشد. بنابراین می توان به این نتیج رسید جراحی بینی گوشتی مشکل تر بود و دوره نقاحت آن طولانی تر می باشد. به همین دلیل است که شما باید چند هفته یا حتی ماه ها را صبر کنید تا نتیجه نهایی جراحی پس از برطرف شدن تورم و کبودی مشاهده کنید.

نتیجه گیری 

عمل بینی گوشتی به دلیل ضخامت پوست نسبه به بینی های استخوانی مشکل تر می باشد بنابراین جراح در این عمل باید از تکنیک هایی نوین استفاده نماید. اما بهتر است کاندیدای عمل بینی گوشتی هم نسبت به نتیجه عمل انتظارات واقع بینانه ای داشته باشند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد