سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / علت تنگی نفس بعد از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

علت تنگی نفس بعد از جراحی بینی

علت تنگی نفس بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی فرد دچار عوارضی می شود که با انجام اقداماتی می توان به بهبودی سریع آن کمک کرد . یکی از این عوارض تنگی نفس بعد از عمل بینی است. در طی جراحی حفره های بینی تنگ می شود و فرد را دچار مشکلات تنفسی می کند. در این صورت فرد نمی تواند از بینی نفس کشیده و از راه دهان نفس مس کشد. در نتیجه دهان خشک شده و در خواب باعث خشکی در گلو می شود. همچنین صدایی شبیه خروپف از فرد در هنگام خواب شنیده می شود . گرفتگی بینی همچنین باعث کاهش بویایی نیز می شود.

درمان تنگی نفس بعد از جراحی بینی

در افرادی که در جراحی بینی تغییراتی در اندازه و شکل بینی انجام شده باشد مانند کوچک کردن بیش از حد بینی و پره های آن تنگی نفس بعد از عمل بیشتر از سایرین می باشد و زمان بهبودی آن نیز بیشتر می باشد. پزشک برای رفع آن به بیمار استفاده از سرم شستشو را برای باز کردن مجاری تنفسی تجویز می کند. در صورتی که این مشکلات تا چند ماه ادامه داشته باشد باید به پزشک متخصص مراجعه کرد . ممکن است مشکلات تنفسی به دلیل عدم جراحی درست بینی یا انحراف بینی می باشد که در این صورت برای درمان مشکلات تنفسی باید جراحی ترمیم بینی انجام شود. در این جراحی باید توجه داشت که فرد به 18 سالگی رسیده باشد. پزشک قبل از جراحی به بررسی داخل بین و مشکلات آن می پردازد . در صورتی که از طریق معاینه نتوان به تشخیص درستی رسید پزشک از فرد می خواهد عکسهایی از قبل و بعد از جراحی بینی را نشان دهد. در برخی بیماران علاوه بر اینها نیاز به تموگرافی کامپیوتری و مشاوره می باشد .

علت تنگی نفس بعد از جراحی بینی

  1. عدم ترمیم انسدادهای مکانیکی در طول عمل بینی

برخی افراد دچار انسداد بینی قبل از عمل هستند. در صورتی که در جراحی بینی کوچک شون به انسداد بیشتر بینی منجر می شود و به تدریج باعث مشکلات تنفسی در طولانی مدت می شود.

  1. تورم در مخاط بینی

عواملی شامل سینوزیت مزمن و الرژی حاد باعت تورم در مخاط بینی می شود که در نهایت فرد دچار انسداد در بینی می شود.

  1. چسبندگی در بینی
  2. ایجاد برش های زیاد و نزدیک بهم در داخل بینی توسط جراح باعث می شود زخم ها برای ترمیم به یکدیگر چسبیده و موجب انسداد بینی شود.
  3. کوچک کردن بیش از حد پره های بینی

برخی از خدمات دکتر سامان خرمی نژاد

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد ،  جراح بینی

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد