سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / سوالات متداول در جراحی ترمیم بینی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

سوالات متداول در جراحی ترمیم بینی

سوالات متداول در جراحی ترمیم بینی

پس از اینکه فرد جراحی بینی انجام می دهد در برخی از اوقات بیمار رضایت کافی از جراحی بینی خود ندارد و جهت جراحی دوباره اقدام می کند که به جراحی ترمیم بینی معروف می باشد . در این مقاله سوالات رایجی در رابطه با جراحی ترمیم بینی آمده است که پاسخ مناسبی برای آن در نظر گرفته شده است .

در جراحی ترمیم بینی از چه روشی استفاده می شود

به صورت کامل جراحی ترمیم بینی از دو روش استفاده می شود . روش باز و روش بسته . در روش باز در بخش بیرونی بینی برش هایی  به وجود می آید و اصولا برای بینی هایی که احتیاج به تغییرات بسیاری می باشد استفاده می شود . در جراحی به روش بسته برش در درون بینی ایجاد می شود و در مواقعی که نیازمند تغییرات اندکی در بینی باشد از این روش استفاده می کنند  . در جراحی بینی ترمیمی با در نظر گرفتن اندازه تغییراتی که قرار است در بینی به وجود آید از روش باز و یا بسته استفاده می شود .

جراحی ترمیم بینی با متد منحصر به فردی انجام می شود

متدی که در جراحی بینی اولیه انجام شده است نیز در این جراحی هم استفاده می شود . اما تفاوتی که دارد این است که در جراحی ترمیم بینی بیشترین دقت و تمرکز لازم است .

چه زمانی احتیاج است که جراحی ترمیم بینی انجام شود

پس از جراحی بینی وجود ورم و کبود شدن از علائمی است که بسیار طبیعی می باشد و احتیاح به زمان دارد تا بهبود یابد . این زمان برای هر فردی نسبت به جراحی بینی متغیر می باشد . اصولا برای کم شدن ورم و کبودی پس از جراحی یک سال نیاز است و امکان دارد به دو سال هم احتیاج باشد . اگر جراحی ترمیم بینی را زودتر از موعد انجام شود علاوه بر اینکه نتیجه خوبی بعد از جراحی دریافت نیم شود  بلکه موجب می شود صدماتی به بینی وارد شود که جبران نشود .

دلیل آسان نبودن جراحی ترمیم بینی چیست

بخاطر اینکه بافت های بینی در جراحی اولیه دستکاری شده اند از حساسیت زیادی برخوردارند و در بعضی از مواقع بافت های غضروفی تضعیف می شوند . در این مواقع احتیاج است غضروف و استخوان پیوند بخورد .

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد