سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / روش های جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

روش های جراحی بینی

 روش های جراحی بینی

با توجه به اینکه بینی هر شخصی چه ویژگی هایی دارد روش های مختلف و تکنیک های گوناگون در جراحی بینی به کار برده می شود . جراحی بینی به روش باز و بسته انجام می شود با اینکه بیشتر جراحی های زیبایی بینی در ایران و سایر کشورها به روش باز انجام می شود اما باز هم این امر به جراح بینی و شرایط بیمار بستگی دارد .در هر حال در صورتی که جراحی با هدف  زیبایی انجام می گیرد با هر روشی که انجام بشود باید بتواند نقایص بینی را از بین ببرد . روش باز و بسته هر دو می توانند منجر به یک جراحی بینی موفقیت آمیز شود.دراین مقاله به تفاوت این روش ها با یکدیگر می پردازیم.

روش های جراحی بینی
روش جراحی بینی باز (OPEN)

در ابتدا بهتر است بدانید  تنها فرقی که دو روش باز و بسته بایکدیگر دارند نوع برش های ایجاد شده در جراحی بینی است. در جراحی بینی به روش باز برش ها بین دو سوراخ بینی (ناحیه کلوملا) ایجاد می شود  و با ایجاد این برش ها پوست بینی به طور کامل از استخوان و غضروف جدا می شود و بالا کشیده می شود و منجر می شود به تمامی بافت بینی دید کافی داشته باشد  و راحت تر بینی را بازسازی کند.این روش در بیشتر موارد برای رینوپلاستی استفاده می شود مگر اینکه ایرادات بینی به اندازه ایی نباشد که نیازی به برش های وسیع تر باشد. در صورتی که جراحی باتجربه انتخابی کرده باشید بعد از عمل بینی زخم  و یا جای برش ها را بر روی بینی به جا نخواهد ماند.

روش جراحی بینی بسته (CLOSE)

در این روش اما برش ها در داخل بینی ایجاد می شود  و با به کار گیری ابزارهای متفاوت بینی به سمت بالا نگه داشته می شود. شاید در این روش جراح دسترسی و دید کمتری داشته باشد ولی به هیچ عنوان جای زخم بعد از عمل بینی به جا نخواهد ماند.

در حالتی که رینوپلاستی برای بازسازی آسیب دیدگی های خفیف انجام می شود می توان از روش جراحی بسته استفاده کرد اما در سایر افراد  عموما جراحی بینی به روش باز برای جراحان ارجحیت دارد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد