سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / دانستنیهای جراحی زیبایی بینی گوشتی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

دانستنیهای جراحی زیبایی بینی گوشتی

دانستنیهای جراحی زیبایی بینی گوشتی

یکی از نگرانی های اغلب افراد در جراحی زیبایی بینی درمورد نتایج دلخواه جراحی مربوط به افرادی است که دارای بینی گوشتی می باشند. مشورت با پزشک قبل از جراحی درباره انتظارات فرد از جراح در روند جراحی تاثیر می گذارد. مهم ترین فاکتور در داشتن جراحی موفق دقت در انتخاب جراح بینی مجرب و متبحر می باشد که نسبت به اناتومی بینی دانش کافی داشته باشد.

بینی گوشتی چیست ؟

بینی هایی با ویژگی های ذیل را می توان بینی گوشتی نامید:

  1. داشتن پوست ضخیم و غده های گوشتی فراوان
  2. بزرگ بودن پره های بینی
  3. افتادگی نوک بینی
  4. قوس و کمان در روی بینی

جراحی بینی

بینی گوشتی به دلیل چربی زیاد از حد در زیر پوست دارای غضروف ضعیفی مخصوصا در تیغه بینی می باشد . همین امر موجب افتادگی در نوک بینی می شود. این نوع بینی در مردان بیشتر دیده می شود و علت آن چربی زیاد در پوست و رشد هورمون های مردانه می باشد. آناتومی بینی گوشتی در قسمت تحتانی بینی دارای مشخصه ذیل می باشد:

  1. پوست ضخیم
  2. تجمع بافت همبندی عضلانی زیاد در قسمت زیرین پوست
  3. غضروف های بزرگ و ضخیم

عواملی مانند ضعف در نواحی استخوان بینی، غضروف های بالایی کناری و کناره جلویی تیغه بینی باعث گوشتی و بزرگ شدن بینی می شود.

ترمیم بینی گوشتی بعد از جراحی

یکی از نگرانیهای افرادی که دارای بینی گوشتی می باشند اینست که امکان بازگشت بینی به حالت اولیه بعد از جراحی وجود دارد. بینی گوشتی برخلاف سایر جراحی زیبایی بینی بیشترین زمان برای بهبودی را نیاز دارد. از آنجاییکه که پوست بینی گوشتی ضخیم بوده و تغییراتی در غضروف بینی انجام شده نیاز به حداقل 2 الی 6 ماه دارد. در این نوع بینی تورم بعد از عمل زیاد بوده و در مواردی پزشک کرم و آمپول ضد التهاب و تورم برای فرد تجویز می کند تا سرعت بهبود آن را افزایش دهد.

روش جراحی زیبایی بینی گوشتی

در حالت کلی دو روش برای جراحی زیبایی بینی وجود دارد : روش باز و بسته

در روش بسته بافتهای داخلی بینی به وسیله برش های کوچکی جراحی می شود .این روش جراحی برای نوعی از بینی است که نیاز به تغییر جزئی در آن می باشد.

در روش باز برش ها در ناحیه خارجی بینی که امکان مشاهده بیشتری برای جراح فراهم می کند ایجاد می شود. در جراحی بینی گوشتی از روش بسته استفاده می شود زیرا بیشترین تغییرات در نوک بینی انجام می شود و نیاز به دید بهتری می باشد.

برخی از خدمات دکتر سامان خرمی نژاد

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد ،  جراح بینی

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد