سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / جراحی قوز بینی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی قوز بینی

جراحی قوز بینی

جراحی زیبایی که به منظور اصلاح و بهبود ظاهر بینی انجام می گیرد به عنوان جراحی بینی یا رینوپلاستی شناخته می شود. رینوپلاستی اغلب با اهداف زیبایی به عنوان یکی از مهمترین ویژگی های صورت انجام می گیرد و می تواند اعتماد به نفس را در بیمار افزایش دهد. جراحی بینی همچنین می تواند موجب درمان انواع مشکلات مرتبط با سلامتی مانند اختلالات تنفسی یا ناهنجاری های ساختار بینی انجام شود.

نمونه جراحی بینی

نمونه جراحی بینی

همه چیز درباره جراحی بینی

برای بسیاری از افراد اندازه و شکل بینی آنها در اثر عوامل ژنتیکی می باشد اما سایر عوامل هم می توانند موجب آسیب بینی شوند مانند تصادف. رینوپلاستی می تواند به بیمار به شیوه های مختلفی کمک نماید:

  • بهبود سایز بینی تا هماهنگی بهتری میان بینی و سایر اجزای صورت وی ایجاد شود.
  • عرض بینی کاهش می یابد.
  • نوک بینی که ممکن است بزرگ یا گرد باشد کوچک و جمع می شود.
  • سوراخ های بینی در صورتی که نامتقارن یا بزرگ باشند اصلاح می شوند.
  • رفع انحراف بینی و بهبود تقارن آن

مزایای جراحی بینی می تواند بسیار فراتر از تغییرات ظاهری باشد و اثرات روانی اصلاح ظاهر بینی هم بسیار قابل توجه می باشد. اصلاح بینی در صورتی که بزرگ یا نامتقارن است اعتماد به نفس را هم در فرد افزایش می دهد که نه تنها می تواند تعاملات اجتماعی را افزایش دهد بلکه موجب بهبود تعاملات شغلی نیز می گردد.

برای دستیابی به بهترین نتایج از رینوپلاستی مهم است که در طول جلسات مشاوره، انتظارات و اهداف خود را به طور واضح و صادقانه با جراح بینی خود در میان بگذارید.

جراحی زیبایی بینی از حساس ترین جراحی های زیبایی می باشد که نیازمند تبحر بالای جراح است. دکتر خرمی نژاد مشاورات قبل از عمل بینی را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی زیبایی گوش با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.
تلفن تماس : ۲۲۳۹۹۸۱۴ – ۰۹۱۲۳۹۴۷۸۲۸

تکنیک های جراحی بینی

جراحی بینی می تواند به دو شیوه جراحی باز یا جراحی بسته انجام گیرد. در جراحی بینی به روش باز، برش ها در داخل بینی وهمچنین برش کوچکی هم بین سوراخ های بینی در پایه بینی ایجاد می شود تا جراح بینی به غضروف و استخوان های داخل بینی دسترسی داشته باشد و آنها را به شکل مورد نظر بازسازی کند.

در جراحی بینی به روش بسته تمام برش ها در داخل بینی ایجاد می شوند که امکان دسترسی داخلی به استخوان ها و غضروف ها فراهم می شود اما هیچ زخم قابل مشاهده ای هم به جای نمی گذارد.

نمونه جراحی بینی

نمونه جراحی بینی

در حالی که امروزه می توان بسیاری از جراحی ها را از طریق تکنیک بسته انجام داد، در موارد پیچیده تر ممکن است روش باز استفاده شود. در جراحی بینی به روش باز زخم های ناشی از برش به طور واضح قابل مشاهده می باشند.

قوز بینی

به برآمدگی های سطح بینی قوز بینی گفته می شود که به دلایل متعددی مانند عوامل ارثی، شکستن بینی و وارد شدن ضربه ایجاد می شود و در چنین شرایطی نیاز است تا فرد جراحی قوز بینی را برای برداشتن قوز بینی و صاف کردن سطح بینی انجام دهد.

انواع قوز بینی

قوز بینی در دو نوع قوز کاذب و قوز واقعی می باشد که تشخیص آن نیازمند معاینه فرد توسط جراح بینی می باشد.

جراحی قوز بینی

از روش های موثر در برداشتن قوز بینی، انجام جراحی قوز بینی می باشد و میزان برداشتن قوز بینی با توجه به نظر جراح بینی فرم گونه ها، لب و پیشانی تعیین می شود.

برگشت قوز بینی پس از جراحی بینی

در جراحی قوز بینی چون قوز اضافی از روی استخوان ها و غضروف های بینی تراشیده می شود و رشد استخوان ها پس از جراحی بینی رشد نمی کنند بنابراین امکان برگشت قوز بینی هم وجود ندارد.

نتیجه گیری

جراحی قوز بینی روشی موثر جهت از بین رفتن قوز بینی و صاف شدن سطح بینی می باشد که نیازمند تبحر بالای جراح بینی است. همچنین به دلیل عدم رشد استخوان های بینی، امکان برگشت قوز بینی هم وجود ندارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد