سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / جراحی آندوسکوپی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

جراحی آندوسکوپی

جراحی آندوسکوپی

بیشتر بیماری های بینی مخصوصا بیماری های مخاطی که در سی تی اسکن و ام آر آی دیده نمی شود ،با کمک آندوسکوپی به راحتی قابل تشخیص است .

یکی از ویژگی های عمل آندوسکوپ در مقیاس با روشهای تصویر برداری رادیولوژی ، عدم نیاز به پرتوهای مضر است در نتیجه بدون نگرانی و به کرات قابل استفاده است، حتی در خانم های باردار آندوسکوپی بینی در تشخیص سینوزیت ، تورم مخاط و حساسیت ، تومورهای بینی ، جسم خارجی ، علل خونریزی بینی ، وجود پولیپ بینی، بزرگی آدنوئید یا لوزه سوم ، نشت مایع مغزی ، بررسی اختلال بویایی ، بررسی علل گرفتگی گوش ، بررسی علل سردرد ، بررسی علل بوی بددهان کاربرد دارد و با توجه به عدم نیاز به پرتوهای مغز آندوسکوپی برای بیمار قابل تکرار است .

جراحی-آندوسکوپی

لذا نقش مهمی در بررسی پاسخ بیماران به درمان دارویی یا جراحی داشته و بعد از پایان دوره درمان می توان آنرا برای بیمار تکرار کرد.

روش جراحی آندوسکوپی سینوس ،روش جدیدی است که به جراح بینی این امکان را می دهد ،که از طریق آن داخل بینی با استفاده از لنز ،با دید و نور عالی جراحی های مورد نیاز بیمار را انجام دهد .جراحی با کمک آندوسکوپی همینطور به کنترل بیماری و کم کردن عوارض ،تورم های بعد از عمل و مریض خیلی زودتر می تواند از بیمارستان ترخیص شود .

این روش جراحی برای بیماری های مختلف بینی سینوس از جمله سینوس مزمن ،پولیپ سینوس ،خونریزی های داخل بینی و تومور های  خوش خیم و بدخیم کاربرد فراوان دارد .

اما ذکر این نکته لازم است که جراحی آندوسکوپی می تواند عواقب خطرناکی نیز داشته باشد ،که عارضه های چشمی ،عارضه های بینایی ،آسیب به قاعده ی جمجمه و عوارض مغزی از مهمترین عواقب این روش درمان می باشد .

در نتیجه برای انجام این نوع جراحی ،تجربه و مهارت جراح بسیار اهمیت دارد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر خرمی نژاد جراح بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد