سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / تفاوت جراحی بینی در مردان و زنان
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

تفاوت جراحی بینی در مردان و زنان

تفاوت جراحی بینی در مردان و زنان

از آنجائیکه نوع بینی در مردان و زنان متفاوت می باشد انتظارات آنها از جراحی زیبایی بینی نیز متفاوت است. توجه به انتظارات افراد توسط جراح بینی مخصوصا در مردان قبل از جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است . معمولا مردان تمایل دارند شکل بینی آنها طبیعی بوده و قوس کمتری داشته باشد. ولی زنان دوست دارند بینی کوچکتری با قوس بیشتری داشته باشند و بیشترین افرادی که متقاضی جراحی بینی فانتزی می باشند زنان هستند.

 

تفاوت انتظارات از جراحی بینی در مردان و زنان

طبق بررسی های انجام شده از افراد در بین زنان و مردان ، مردان در جلسه قبل از عمل نمی توانند انتظارات خود را به درستی بیان کنند. به همین جهت بعد از جراحی از بینی خود رضایت ندارند. در صورتی که زنان در این موضوع از حساسیت بیشتری برخوردار بوده و تمام انتظارات خود را با جراح درمیان می گذارند. نکته ی قابل توجه این می باشد که افراد باید در انتخاب جراح دقت کافی را داشته باشند و از کسایی بینی را در همه افراد یکسان جراحی می کنند بپرهیزید. پزشک متخصص باید قبل از انجام جراحی به بررسی آناتومی بینی و میزان تناسب آن با اجزای صورت بپردازد. برای جراحی در افراد از یک روش و اصول استفاده می شود ولی تفاوت در بررسی بینی قبل از جراحی می باشد.

تفاوت آناتومی بینی در مردان و زنان

مردان به دلیل هورمون های مردانه دارای پوست ضخیمی در بینی می باشند و معمولا دارای بینی گوشتی هستند. افتادگی در نوک بینی مردان به دلیل وزن زیاد بافت زیاد و ضعیف بودن غضروف های بینی مشاده می شود. بینی زنان دارای قوس بیشتری می باشد و نسبت به بینی مردان کوچکتر است. معمولا زنان دارای بینی استخوانی می باشند.

مواردی که در جراحی بینی مردان باید در نظر گرفته می شود:

  1. بین قسمت پیشانی و بینی باید زاویه بیشتری وجود داشته باشد و این زاویه از نیمرخ قابل تشخیص می باشد.
  2. داشتن زاویه ای با درجه 100 بین لب بالایی و بینی از نیمرخ
  3. از نیمرخ بینی داراری شیب صاف و با شیب ملایمی داشته باشد.
  4. پل بینی دارای استحکام و ارتفاع بیشتری داشته باشد.
  5. بینی بلند باشد .

در صورتی که این موارد در جراحی بینی مردان در نظر گرفته شود چهره مردانه فرد حفظ شده و با صورت تناسب دارد. بینی با خصوصیات شیب دار بودن، نوک گرد و کمی رو به بالا و کوچک از جمله مواردی است که در جراحی بینی زنان در نظر گرفته می شود.

برخی از خدمات دکتر سامان خرمی نژاد

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد ،  جراح بینی

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد