سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / ترمیم بینی بعد از عمل جراحی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

ترمیم بینی بعد از عمل جراحی

ترمیم بینی بعد از عمل جراحی

یکی از مسائلی که امروزه بیماران عمل جراحی بینی با آن مواجه می شوند این است که بعد از انجام جراحی زیبایی بینی، برای عمل ثانویه به پزشک مراجعه می کنند. به قولی بیماران قبلا عمل جراحی بینی را انجام دادند و به هر دلیلی برایشان رضایت بخش نبوده است.

جراحی بینی

چه موقع برای ترمیم بینی اقدام کنیم؟

توصیه هایی که به بیماران می شود این است که دقت کنند از زمان عمل بینیشان چقدر گذشته است. معمولا پزشکان عمل دوباره را شش ماه تا یکسال بعد از عمل اولیه انجام می دهند.  به این علت است که تورم و ضایعات ایجاد شده بعد از عمل کاملا از بین برود و بینی شکل نهایی خودش را بدست آورده و نیاز بودن ترمیم بینی به طور دقیق مشخص شود.

مسئله دیگر اینکه وقتی شکل نهایی ایجاد می شود پزشک معالج می تواند بهتر تصمیم بگیرد که چه روش درمانی را برای این بیمار پیاده کند.

چه اشخاصی نیاز به عمل ترمیم بینی دارند؟

عمدتا بیمارانی که به عنوان ترمیم مراجعه می کنند دچار دفرمی و بدشکلی های بینی هستند. زمانی که سابقه این بیماران بررسی می شود مشخص می گردد که توسط پزشک های بی تجربه یا اشخاصی که تحصیلات آکادمیک نامرتبط دارند، عمل شده اند.  این پزشکان، از تخصص لازم برای جراحی بینی برخوردار نبوده اند.

گاها بیمارانی که مراجعه می کند مشکل خاصی بعد از عمل نداشته و فقط از فرم و حالت بینی رضایت ندارند. طبیعتا پذیرش این بیماران نیاز به دقت زیاد دارد زیرا این دسته از بیماران دارای روحیه خاصی بوده و استرس زیادی برای جراحی دوم دارند.

بیماران ترمیم بینی چه علائمی دارند؟

بیمارانی که مراجعه می کنند به چند بخش تقسیم می شود.

  • برخی مشکل تنفسی دارند و از گرفتکی ممتد بینی شکایت دارند .
  • برخی دچار بدشکلی و دفرمی بینی هستند.
  • و برخی هر دو گزینه را با هم دارند. یعنی هم از مشکلات تنفسی رنج می کشند و هم بینی آنها بعد از عمل ظاهر مناسب را پیدا نکرده است.

روش ترمیم بعد از عمل بینی

اصلاح این بیمارن با مقداری تامل انجام می شود زیرا بخشی از استخوان و غضروف های حمایتی و تنفسی در این اشخاص به دلایل مختلف، اعم از تکنیک های نادرست یا عفونت های بعد از عمل یا مراقبت ها نامناسب خود بیمار، از بین رفته و پزشک بالاجبار از غضروف هایی که از قسمت های دیگر بدن است، غضروف های حمایتی درست کرده تا مشکل تنفسی و بد شکلی بینی برطرف شود.

جراحی بینی از حساس ترین جراحی های زیبایی می باشد که نیازمند تبحر بالای جراح بینی است. دکتر خرمی نژاد مشاورات قبل از عمل بینی را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی بینی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.
تلفن تماس : ۲۲۳۹۹۸۱۴ – ۰۹۱۲۳۹۴۷۸۲۸

انواع ترمیم بینی

گاهی جراحی های ترمیم بینی در حد جمع کردن پره های بینی یا اصلاح فرورفتگی های خیلی کم یا غیر قرینه های جزیی بینی می باشد که ممکن است در درصد کمی از بیمارن به وجود آید.

نتیجه گیری

البته این نکته قابل توجه است که عمل مجدد بینی امروزه در کل دنیا حتی در کشورهای پیشرفته صنعتی، بخشی از عمل های زیبایی محسوب می شود. اما در کشور ما اگر عمل جراحی بینی توسط پزشکان متخصص و حاذق انجام شود امار قابل توجهی از عمل ترمیم بینی کاهش می یابد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد