سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / بیهوشی در جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

بیهوشی در جراحی بینی

بیهوشی در جراحی بینی

تقریبا می توان گفت جراحی زیبایی بینی به مدت حداقل یک ساعت زمان بر خواهد بود که در این مدت شما بیهوش خواهید بود و بهتر است درباره روش ها و مراحل بیهوشی خود در عمل بینی اطلاعات کامل داشته باشید. بعد از اینکه متخصصان بیهوشی داروهای بیهوشی را با دوز مناسب از راه وریدی به شما تزریق کردند شما به خواب می روید و عمل بینی بدون درد برای شما انجام خواهد گرفت.

انواع بیهوشی برای جراحی بینی می تواند شامل بی حسی موضعی ، آرام بخش وریدی و بیهوشی عمومی باشد. هر یک از این روش ها دارای مزایا  و معایب خود می باشند و میزان امنیت آنها با یکدیگر فرق  می کند.اما چون جراحی بینی یک عمل غیراورژانسی و برنامه ریزی شده است شما می توانید با انجام  تست هایی برای مناسب ترین بیهوشی برای خود اقدام کنید.

در بیهوشی موضعی  تنها یک نقطه بی حس می شود که با یک تزریق ساده انجام می شود و در بیهوشی عمومی در جراحی بینی شما به حالت خواب می روید و یا اینکه به طور کامل هوشیاری خود را از دست می دهید.

بیهوشی در جراحی بینی

کدام نوع بیهوشی بهتر ست؟

جراحی بینی در بیشتر مواقع با بی حسی های موضعی و همچنین بیهوشی عمومی صورت می گیرد.با اینکه جراح بینی ممکن است انتخاب بیهوشی را به تصمیم شما واگذار کند اما برخی از عوامل وجود دارند که مانع از نوع بیهوشی انتخابی شما می شود.به عنوان یک قاعده ی کلی ، اگر بینی شما فقط نیاز به یک تغییر شکل کوچک دارد ، شما احتمالا می توانید بی حسی موضعی داشته باشید و  اگر جراحی برای برطرف کردن ایرادات پیچیده باشد عمل حتما باید با بیهوشی عمومی انجام بگیرد.

 بیهوشی عمومی چگونه است؟

داروهای بیهوشی از راه استنشاق کردن یا ازطریق رگ های وریدی به بدن شما وارد می شود و لوله کوچکی به رگ دست ، گردن و یا قفسه سینه وصل می شود و لوله های تنفسی برای رسیدن اکسیژن به شما متصل خواهد شد و بدن شما با آرامش کامل دراز کشیده برای جراحی بینی آماده می شود.بعد از اینکه جراحی بینی به اتمام می رسد تا زمانی که شما به هوش بیاید لوله های تنفسی به شما متصل شده اند.

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد جراح بینی  متخصص گوش و حلق و بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد