سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / بینی استخوانی یا غضروفی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

بینی استخوانی یا غضروفی

بینی استخوانی یا غضروفی

آناتومی بینی در افراد مختلف به یک صورت می باشد اما از نظر ساختمان ظاهری با هم تفاوت دارند. تفاوت در نوع پوست و شکل بینی باعث به وجود آمدن دو دسته از بینی استخوانی و گوشتی شود . نوع پوست در بینی استخوانی یا غضروفی نازک بوده و در بینی گوشتی ضخیم می باشد . معمولا بیشتر بینی خانم ها از نوع استخوانی یا غضروفی می باشد و بینی آقایان از نوع گوشتی است . در ادامه درباره ویژگی ها و مزایای بینی استخوانی می پردازیم.

ویژگی بینی استخوانی یا غضروفی

  1. شکل این بینی به صورت هرمی یا مثلثی می باشد.
  2. دارای استخوان باریکی می باشد.
  3. غضروف های سفت و محکمی دارد.
  4. داراری برآمدگی در روی بینی می باشد.
  5. اغلب این بینی ها دارای قوز بیش از حد طبیعی می باشند.
  6. نوعی انحراف در بینی دیده می شود.

فواید جراحی بینی استخوانی

  1. عدم داشتن محدودیت در جراحی بینی از مزایای آن برای جراح بینی محسوب می شود. در جراحی بینی استخوانی پزشک می تواند تغییرات زیادی را در بینی اعمال کند از جمله آن می توان کوچک کردن بیش از حد بینی ، تغییر موقعیت پره های بینی اشاره کرد.
  2. در بیشتر موارد نیازی به جراحی ترمیم بینی در بینی استخوانی نمی باشد . در بینی های گوشتی به دلیل عدم جراحی درست یا درمان مشکلات و عوارض بعد از عمل مانند اختلالات تنفسی نیاز به جراحی ثانویه بینی می باشد در صورتی که در بینی استخوانی به ندرت مشاهده می شود.
  3. طبق بررسی های انجام شده میزان رضایت افراد از جراحی بینی استخوانی بیشتر از سایر جراحی ها می باشد .

لازم به ذکر می باشد که جراحی بینی استخوانی برای بینی عروسکی و فانتزی مناسب می باشد و جراحی بینی طبیعی برای بینی گوشتی مناسب است.

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی برخلاف باور افراد راحت و آسان نیست و نیازمند تجربه و تبحر پزشک در این عمل را می طلبد. جراح قبل از انجام عمل میزان تناسب بینی را با اجزای صورت در نظر می گیرد و اندازه بینی با لب را می سنجد.  در صورتی که نمی توانید تشخیص دهید بینی شما از کدام نوع می باشد بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید.

جراحی بینی استخوانی یا غضروفی

برخلاف تصور افراد جراحی بینی استخوانی برای همه راحت نیست. استفاده از روش ها و تکنیک های خاص در این نوع عمل استفاده می شود، نیازمند تبحر و تجربه پزشک متخصص می باشد.

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد