سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / ایجاد زخم و اسکار در جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

ایجاد زخم و اسکار در جراحی بینی

جلوگیری از ایجاد زخم و اسکار در جراحی بینی

اسکار ها می توانند در اثر برش های ایجاد شده در هر جایی از صورت و بینی ایجاد شوند و در صورتی که بافت اسکار در داخل بینی باشد ممکن است با تزریق کورتون و ماساژهای مناسب اسکار ها درمان شوند . اسکار ها می توانند قابل دیدن و یا مخفی باشند که البته هر جراحی باعث ایجاد اسکار نخواهد شد .اما از آنجایی که هدف از جراحی زیبایی صورت زیبایی دوچندان صورت است بهتر است که هیچ گونه اسکار قابل مشاهده ای بر روی صورت و بینی به وجود نیاید.

انواع اسکار

می توان نوعی از اسکار ها را در جراحی بینی پیش بینی کرد زیرا قابل انتظار هستند  اما اسکار ها زمانی مشکل ساز خواهند شد که بیش از حد باشند و یا اینکه در زیبایی صورت فرد اختلالاتی به وجود بیاورد و نتیجه جراحی بینی را ناموفق کند. از انباشته شدن بیش از اندازه اسکار ها بر روی هم  در داخل بینی ممکن است تنفس بیمار مختل شود.اسکار هایی که به دلیل جراحی بینی باز به وجود می آید  و بین دو سوراخ بینی است با گذر زمان از بین می رود  و معمولا مشکلی را به وجود نمی آورد.

روش هایی برای جلوگیری از ایجاد اسکار

انتخاب جراح خوب :در ابتدا جراحی را برای جراحی بینی انتخاب کنید که تسلط کافی بر روی عمل بینی داشته باشد تا بتواند به بهترین نحو ممکن تمامی مراحل جراحی بینی را به درستی انجام دهد .مهارت و آینده نگری جراح بینی می تواند از به وجود آمدن این مشکل در عمل بینی جلوگیری کند .

پرهیز از مصرف الکل و دخانیات

بهتر است که قبل از جراحی بینی  و همچنین تا چند ماه بعد از عمل بینی  برای تسریع روند بهبودی سیگار نکشید .نیکوتین رگ های خونی را منقبض و تنگ کرده و به ایجاد اسکار، پوست مرده و بهبود ضعیف کمک می کند.الکل ورم و خونریزی را افزایش می دهد،ورم و خونریزی دو بخش از فرآیند بهبود هستند که باید تا حد امکان کاهش پیدا کنند.

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد