سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / انحراف بینی و سینوزیت
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

انحراف بینی و سینوزیت

انحراف بینی و سینوزیت

سینوس ها حفره هایی هستند که مملو از هوا در درون جمجمه می باشند که مسئولیت هایی از جمله محافظت از مغز در برابر ضربات خارجی – سبک کردن جمجمه – بهتر و زیباتر کردن ظاهر و شکل صورت را دارند . هر انسانی در صورت خود دارای چهار جفت سینوس می باشد  . هر سینوس به وسیله مجرایی به حفره بینی ارتباط دارد و ترشحات واضحی به درون بینی وارد می کند . مسئولیت ترشحات تمیز کردن سینوس ها و بینی از آلودگی ها و مرطوب کردن و نرم کردن بینی و حلق دارد .

دکتر سامان خرمی نژاد جراح – متخصص گوش و حلق و بینی می تواند با تکینک های منحصر به فرد و تجربیاتی که دارد بدون اینکه خطری برای بیمار داشته باشد در رابطه با انحراف بینی تکنیک های خاصی را در بردارد .دکتر خرمی نژاد تمامی متدهای پیشرفته را در جراحی انحراف بینی به کار می برد   . جهت مشاروه و تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های ۲۲۳۹۹۸۱۴ – ۰۹۱۲۳۹۴۷۸۲۸ تماس حاصل فرمائید .

در برخی اوقات امکان دارد سینوس ها دارای عفونت شوند که به این حالت سینوزیت می گویند . سینوزیت شامل نشانه هایی می باشد  که شامل ترشحات چرکی از بینی – ترشحات پشت حلقی – گرفته شدن بینی – احساس سنگینی در صورت و سر درد می باشد . در بیشتر مواقع سینوزیت به همراه دارو درمان می شود اما در مواردی که عفونت بیشتر از سه ماه به طول انجامد و پاسخ مناسب به درمان دارویی حاصل نشود می بایستی جراحی آندوسکوپی سینوس انجام شود .

از دیگر مواردی که احتیاح به عمل جراحی است پولیپ بینی و سینوس می باشد . پولیپ ها در اصل توده بافت نرمی هستند که از سلول های بافت پوششی درونی سینوس ها هستند که به علل هایی مانند آلرژی به وجود آمده و به درون بینی وارد می شوند و سبب می شود انسداد بینی رخ دهد و راه هوایی تنگ شود و در حس بویایی مشکلاتی به وجود آید . پولیپ ها همچنین در صورتی که با دارو درمان نشود می بایست به وسیله جراحی آندوسکوپی سینوس برداشته شود .

انحراف-بینی-و-سینوزیت

انحراف-بینی-و-سینوزیت

جراحی آندوسکوپی سینوس از راه سوراخ های بینی به شکلی که احتیاجی به برش اضافی در خارج یا درون بینی باشد صورت می گیرد . در این عمل جراح زیر دید مستقیم آندوسکوپی پولیپ ها و انسدادهای مخاطی استخوانی را رفع می کند و حفره های سینوس ها را از وجود ترشحات چرکی و بافت های ناسالم پاک می کند . این عمل به همراه بیهوشی عمومی و یا با بی حسی موضعی و به همراه تزریق داروی آرام بخش صورت می گیرد. معمولا بیماران از این عمل رضایت کافی دارند .

انحراف بینی با در نظر گرفتن اینکه در بین مردم بسیار رایج می باشد و به علت اینکه اثرات بسیار زیای در شکل زندگی و سلامت افراد می گذارد . مسئله بسیار مهمی می باشد . زمانی که در رابطه با انحراف بینی گفتگو می شود اولین مسئله ای که در ذهن به وجود می آید  گرفتگی بینی می باشد که این مسئله به درصد زیادی درست می باشد . اگرچه اساسی ترین مسئله در انحراف بینی گرفتکی می باشد  اما باید این را در نظر داشت که انحراف تیغه بینی امکان دارد موجب شود سر درد – عفونت های سینوسی به وجود آید . در برخی از موارد هم امکان دارد فردی انحراف بینی داشته باشد اما هیچگونه مشکل خاصی نداشته باشد . بیشتر افراد انحراف تیغه بینی را دارند . به همین دلیل نمی توان گفت که همه این موارد از اهیمت کلینیکی برخوردار هستند و اگر فردی به انحراف تیغه بینی مبتلا باشد حتما باید تحت مراقبت ها و درمان های لازم قرار گیرد .

جهت دیدن نمونه کارهای جراحی بینی دکتر سامان خرمی نژاد می توانید به قسمت گالری سایت مراجعه فرمائید .

برخی از خدمات دکتر سامان خرمی نژاد

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد ،  جراح بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد