سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / اقدامات لازم قبل از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

اقدامات لازم قبل از جراحی بینی

اقدامات لازم قبل از جراحی بینی

قبل از انجام جراحی بینی باید انتظار خود و انگیزه انجام این کار را با جراح بینی مورد نظر خود در میان بگذارید تا جراح بتواند با در نظر گرفتن انتظارات شما این جراحی را به نحو احسنت انجام دهد. هر فردی باید اقدامات لازم قبل از جراحی بینی را در نظر بگیرد و انجام دهد تا مشکلات احتمالی که ممکن است بعد از عمل جراحی بینی برای فرد پیش آید به حداقل برسد

علاوه بر این قبل از عمل های جراحی بینی از جمله جراحی بینی گوشتی ، استخوانی ، عقابی و غیره ، شما احتمالاً باید    یکسری مراقبت ها را مورد توجه قرار دهید از جمله ی آنها می توان موارد زیر را مطرح کرد:

 

اقدامات لازم قبل از جراحی بینی

 اجتناب از مصرف داروهای خاص

از مصرف داروهای حاوی آسپیرین یا داروهای ضد التهاب (آدویل، موترین و موارد مانند آن) برای دو هفته قبل و بعد از عمل جراحی باید  خودداری کنید. مصرف این داروها می تواند باعث افزایش خون ریزی شما شود. فقط در صورت تجویز پزشک و تحت نظر وی می توان از این داروها استفاده کرد.(در این رابطه  جراح بینی می تواند به شما یک فهرست از داروهایی را ارائه کند که نباید از آنها قبل از عمل جراحی استفاده شود)

در صورت سیگاری بودن،باید کشیدن سیگار را متوقف کنید.

سیگار کشیدن باعث کند شدن فرآیند درمان پس از عمل جراحی می شود و احتمال ابتلای شما به عفونت را افزایش می دهد بنابراین به منظور تقویت قبل از جراحی بینی بهتر از مصرف سیگار خودداری کنید.

در عمل سیگار کشیدن می تواند باعث مرگ پوست و از بین رفتن بافت های زنده شود و باعث ایجاد آسیب به بافت های بدن و از بین رفتن پوست بیمار شود. این عوارض در ادامه ممکن است نیاز به انجام عمل جراحی ترمیمی داشته باشد.

 

رژیم غذایی مناسب قبل از عمل جراحی

از  دیگر اقدامات لازم قبل ازجراحی بینی استفاده از یک مولتی ویتامین مناسب، سه هفته قبل از عمل جراحی می تواند باعث بهبود زخم شود. شما باید سطح ویتامین  مورد نظر بدن خود را قبل از عمل جراحی در حد بهینه تنظیم نمایید در صورتی که نباید یک ویتامین خاص را بیش از حد مصرف کنید. تنها استثنا برای این موضوع ویتامین سی (C) است. بدلیل اینکه مقدار زیاد ویتامین سی می تواند به بهبود سریع تر زخم کمک نماید. همچنین لازم است در این زمان در ارتباط با مصرف ویتامین ای (E) مراقب باشید زیرا مقدار زیاد ویتامین ای (بیش از 400 میلی گرم در روز) باعث بروز کبودی و خون ریزی بیمار می شود همچنین نباید در این دوره از مکمل های هومئوپاتی استفاده شود.

در این رابطه بسیاری از مکمل ها می توانند باعث افزایش کبودی و خون ریزی بیمار شوند. در این حالت با وجود تبلیغاتی که نشان می دهد مصرف این مکمل ها برای حفظ سلامت شما مفید هستند، اما بسیاری از آنها می تواند در عمل جراحی اختلال و مشکل ایجاد نمایند.

برخی از خدمات دکتر سامان خرمی نژاد

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد