سامان خرمی نژاد / جراحی بینی / آزمایشات قبل از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

آزمایشات قبل از جراحی بینی

آزمایشات قبل از جراحی بینی

جراحی بینی یکی از جراحی هایی می باشد که متقاضیان زیادی را از آن خود کرده است  بیشتر افراد تصمیم به جراحی بینی می گیرند . اما هر بیماری خواهان این می باشد که قبل از انجام جراحی بینی اطمینان خاطری را در خود احساس کند در واقع می توان گفت بیمار می خواهد از جهت جراحی بینی خود هیچگونه نگرانی نداشته باشد . به همین خاطر جراح بینی باید آزمایشاتی را برای بیمار تجویز کند و تمام سیستم بدنی وی را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد . بعضی از آزمایشات قبل از انجام جراحی بینی بسیار ضروری می باشد و حتما باید انجام شود .

آزمایشات قبل از جراحی بینی

آزمایشات قبل از جراحی بینی

آزمایشاتی که باید بیمار انجام دهد عبارتند از

آزمایشات فیزیکی : بیماران می بایست از لحاظ بدنی در کمال سلامت باشند . این تست ها حتما باید انجام شود تا مشخص شود که آیا فرد می تواند واجد شرایط برای جراحی بینی باشد یا خیر .

آزمایش خون : آزمایش خون برای بررسی شمارش پلاکت – هورمون تیروئیدی –سطح الکترولیت ها صورت می گیرد .

با این آزمایشات اندازه امنیت برای جراحی تعیین می شود و بیمار می تواند به راحتی از بابت جراحی بینی اطمینان خاطر داشته باشد .

الکتروکاردیوگرام : بیمارانی که در گذشته دچار مشکلات قلب بوده اند تست الکتروکاردیوگرام برای اینکه بی نظمی های قلبی  تشخیص داده شود لازم می باشد .

آزمایش بارداری : جراح بینی آن هایی را که در سن بارداری هستند را ملزم به انجام تست بارداری می کند . زیرا کسانی که در دوره حاملگی می باشند کاندیدای مناسبی  برای جراحی بینی نمی باشند .

تست فشار خون : اگر فرد دچار بیماری فشار خون باشد و داروهای فشار خون استفاده می کند می بایست پیش از انجام  با جراح بینی این موضوع را  در میان بگذارد . اگر داروها در بیماری تاثیراتی مثبت نداشته باشند این امکان وجود دارد که جراحی بینی را به علت خطر خونریزی و عوارض آن به تعویض بیاندازد .

  • آزمایش شمارش سلول های خونی : این آزمایش گلبول های سفید و قرمز و پلاکت ها را مورد بررسی قرار می دهد . این دسته از آزمایشات برای ارزیابی آنمی  و یا کم خونی صورت می گیرد .
  • آزمایش خون : این آزمایش برای اینکه دیابت را تشخیص دهد در زمان قبل و بعد از ناشتایی انجام می شود .
  • آزمایش ادرار : این آزمایش برای تشخیص  عفونت در  ادرار  کلیه ها انجام می شود . بانوان بیشتر از مردان در معرض مبتلا شدن به عفونت های ادراری  هستند .
  • تصویر برداری از قفسه سینه : فقط اشعه x  می تواند عفونت های پنومی و یا مشکلات تنفسی را تشخیص دهد  .اگر همچین علائمی مشاهده شود جراحی بینی به تاخیر می افتد .
  • آزمایش انعقاد خون

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر خرمی نژاد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر خرمی نژاد