هزینه جراحی بینی

جراحی بینی از جمله عمل های زیبایی شایع در بین افراد می باشد. متقاضیان این عمل قبل از انجام جراحی باید درباره نوع بینی خود اطلاع داشته باشند تا به جراح بینی مراجعه کنند. مثلا افرادی که دارای بینی غضروفی هستند باید به جراحی که متخصص جراحی بینی استخوانی است مراجعه کنند و افرادی که داراری بینی گوشتی هستند باید به جراحی که متخصص گوش و حلق و بینی است مراجعه کند.

بررسی بینی استخوانی قبل از جراحی

در طی جلسه ای پزشک بینی بیمار را به دقت بررسی می کند که بدین شرح می باشد:

  1. بررسی پل بینی
  2. سنجش اندازه بینی
  3. بررسی شکل و فرم بینی
  4. بررسی نوع ضخامت پوست بینی

زمان بهبودی در جراحی بینی استخوانی

یکی از مشکلات افراد در جراحی بینی استخوانی مدت زمانی است که برای بهبودی به طول می انجامد. این زمان به نوع جراحی بینی و میزان تغییرات اعمال شده در آن می باشد . در صورتی که جراحی با هدف کوچک کردن بینی و اصلاح بدشکلی آن باشد مدت بهبودی سریع می باشد. همچنین نوع پوست یکی از عواملی است که در بهبودی تاثیر گذار است . افرادی که دارای بینی با پوست ضخیم می باشند ( بینی گوشتی  ) نسبت به افردای که دارای پوست نازک در بینی دارند مدت زمان بهبودی بیشتر می باشد. در برخی افراد حتی این زمان تا 2 سال به طول می انجامد.

مدت جراحی بینی استخوانی

زمان جراحی بینی استخوانی به میزان تغییرات بستگی دارد . زمان تقریبی برای این عمل 1 الی 3 ساعت می باشد . نکته قابل توجه اینست که فرد باید بعد از جراحی اقدامات لازم برای نگهداری و بهبودی سریع را انجام دهد در غیر اینصورت ممکن است صدمات جبران ناپذیری وارد کند.

ورزش بعد از جراحی بینی استخوانی

تا یک ماه بعد از جراحی از انجام هرگونه فعالیت سنگین و ورزشی اجتناب شود. بعد از گذشت زمان مذکور انجام ورزش سبک که نیاز به تنفس زیاد ندارد بلامانع می باشد .

تغذیه بعد از جراحی بینی استخوانی

بعد از جراحی بینی تا یک ماه از غذاهای نرم که نیاز به جویدن زیاد ندارد استفاده شود.

هزینه جراحی بینی

یکی از مهم ترین فاکتورهای افراد در عمل هزینه جراحی بینی است .باید به این نکته توجه داشت که قیمت  کمتر کیفیت جراحی بینی را پایین می برد. توجه به نوع جراحی در برخی موارد مهم تر قیمت جراحی بینی می باشد.

برخی از خدمات دکتر سامان خرمی نژاد

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد ،  جراح بینی