سوالات متداول جراحی بینی

  • چه مدت قبل از عمل باید آزمایشات لازم را انجام بدهم؟

بهتر است آزمایشات لازم را سریعا انجام دهید و به روز های آخر موکول نکنید چون اگر مشکلی وجود داشته باشد دیگر نمی توان تاریخ جراحی را عوض کرد. مثلا اگر نتیجه ی آزمایش نشان دهد که شما کم خونی دارید، برای برطرف کردن کم خونی و بالا بردن میزان هموگلوبین زمان لازم است. پس بهتر است آزمایشات خود را حداقل سه هفته قبل از جراحی انجام دهید.

  • نتیجه عمل بینی گوشتی چگونه خواهد بود؟

نتیجه عمل بینی گوشتی قابل قبول خواهد بود ولی بینی گوشتی پس از عمل به خوبی یک بینی استخوانی بعد از عمل نخواهد بود.

  • به چه علت توصیه می شود تا چند وقت بعد از جراحی بینی از سفر با هواپیما خودداری شود ؟

چون به علت تغییر هوا و فشاری که در هواپیما و در زمان پرواز رخ می دهد به بینی فشار وارد می شود . که علاوه بر ایجاد درد – ورم هم در بینی افزایش پیدا می کند . به همین علت دکتر خرمی نژاد جراح بینی توصیه می کند که حد الامکان از مسافرت با هواپیما اجتناب شود چون این تغییر فشار همچنین امکان دارد موجب پاره شدن بخیه های درونی و خونریزی شود . در شرایطی که مجبور شوید حتما سفر کنید از قطار و اتومبیل استفاده کنید. پیش از رفتن به مسافرت با پزشک خود مشورت های لازم را انجام دهید .

سوالات جراحی بینی

سوالات جراحی بینی

  • من ي دختر ١٦ساله هستم كه مشكل تنفسي دارم و يكي از سوراخاي بنيم كلا بستس و شبا خيلي اذيت ميشم اما بينيم خيلي ريز و خوبه . ٦ماه قبل به دكتر مراجعه كردم و ايشون تشخيص دادن من انحرف بيني شديد و سينوزيت دارم . سي تي اسكن هم انجام دادم و كاملا مشخصه انحرافم هفته اينده وقت عمل دارم
    ميخواستم ببينم انحراف بيني دوباره تكرار ميشه بعد از عمل يا خوب ميشه؟!من الان توي سن رشدم و بينم نسبت به دوران كودكيم يه مقدار بزرك تر شده ؛ ايا بعد از عمل اين ورم بينيم تغييري ميكنه يا همون شكل باقي ميمونه يعني باعث مشكلي توي اين سن روي بينيم نميشه؟و بينيم بعداز عمل تا كي بايدمراقبت بشه؟ايا كبودي و ورم هم داره؟

انحراف تيغه بيني بعد إز جراحي گاهي أوقات عود ميكنه،كه بستگي به شدت انحراف و نوع جراحي داره.
شما در أين سن ميتونيد جراحي كنيد و إز نظر سني مشكلي برأي جراحي نيست.

ورم بيني اگه جراحي انحراف با زيبايي نباشه كمه و در كوتاه مدت برطرف ميشه،اما اگه انحراف با زيبايي عمل بشه ورمش بيشتره و مدت طولاني تري هم ميمونه.

برخی از خدمات دکتر سامان خرمی نژاد

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد