جراحی سوراخ های بینی

با توجه به استقبال چشمگیر افراد از جراحی بینی جراحانی با هر تخصصی در این زمینه وجود دارند. با توجه به تجربه و تخصص پزشک هر کدام برای نوعی از جراحی بینی دارای تبحر و دانش کافی هستند. یکی از این موارد جراحی سوراخ های بینی برای تقارن دو طرف بینی می باشد . سوراخ های بینی که توسط عمل تغییر پیدا می کنند به شکل های پهن ، گشاد ، گوشتی می باشد .

عمل سوراخ های بینی

عمل سوراخ های بینی

ساختمان سوراخ های بینی

بینی دارای ساختمان پیچیده ای است که متشکل از بافتها ، غضروف ، استخوان و چربی می باشد . سوراخ بینی دارای دو بخش داخلی و خارجی می باشد که بخش خارجی آن از بافتی نرم و قابل انعطاف به نام فیبری چربی تشکیل شده است . برخلاف تصور افراد این قسمت فاقد غضروف می باشد . در صورتی که تجمع چربی در این ناحیه زیاد باشد بینی پهن و گشاد به نظر می رسد.

تشخیص جراحی سوراخ های بینی

قبل از عمل پزشک به بررسی دقیق سوراخ های بینی می پردازد و میزان تقارن و تناسب آن با صورت را می سنجد. زاویه بینی با اجزای صورت را به شرح ذیل اندازه گیری می کند:

  1. سوراخ های بینی از روبرو ، پایین و از بغل
  2. مقایسه عرض بینی با فاصله بین چشم ها
  3. از زاویه پایین نسبت نوک بینی نسبت به طول سوراخ ها
  4. اندازه گیری عرض پایه بینی
  5. میزان گشادی سوراخ های بینی

جراحی سوراخ های بینی

جراحی سوراخ های بینی یکی از شایع ترین و پرطرفدارترین عمل های زیبایی می باشد . در این عمل ابتدا فرد تحت بیهوشی قرار می گیرد . میزان بیهوشی بستگی به پیچیدگی عمل و میزان تغییرات اعمالی در بینی دارد .

روش های جراحی سوراخ های بینی

  1. جراحی باز

برشی در خارح از بینی روی پوست زده می شود این برش از قسمت کالوملا ( لایه ای که دو سوراخ بینی را از هم منفک می کند) عبور کرده و پس از ایجاد برش پوست برداشته شده تا تغییراتی در سوراخ بینی انجام شود.

  1. جراحی بسته

در این روش برش در داخل بینی زده می شود تا برش مشخص نباشد . این روش برای مواقعی است که نیاز به تغییرات جزئی می باشد.

برخی از خدمات دکتر سامان خرمی نژاد

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد ،  جراح بینی