جراحی بینی متناسب با چهره

هدف از جراحی بینی (rhinoplasty) بهبود بخشیدن به ظاهر بینی است به طوری که با سایر اعضای صورت هماهنگ و متناسب باشد. از آنجایی که بینی به عنوان نقطه کانونی در صورت محسوب می شود  شکل و فرم آن نسبت به سایر اجزای صورت اهمیت بیشتری دارد و بیشتر در معرض توجه دیگران قرار دارد.

تغییراتی که در اثر عمل بینی اتفاق می افتند عبارتند از:

  • اندازه بینی
  • عرض بینی
  • اصلاحات روی پل بینی
  • اطلاح و جمع کردن نوک بینی
  • کوچک شدن سوراخ بینی و ایجاد تقارن در آنها
جراحی بینی از حساس ترین جراحی های زیبایی می باشد که نیازمند تبحر بالای جراح بینی است. دکتر خرمی نژاد مشاورات قبل از عمل بینی را برای بیماران خود ارائه می دهد تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی بینی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.
تلفن تماس : ۲۲۳۹۹۸۱۴ – ۰۹۱۲۳۹۴۷۸۲۸

طراحی بینی پیش از جراحی زیبایی بینی

ابتدا جراح بینی با استفاده از تصویربرداری به تجسم نتایجی که می خواهد از طریق جراحی بینی حاصل شود می پردازد. او ابتدا کیفیت پوست و ساختار داخلی و خارجی بینی را بررسی می کند تا تعیین کند چگونه بهترین تعادل میان بینی و سایر اجزای صورت ایجاد می شود.

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی

جراحی بینی به طور معمول در دختران در سن بالای 15 سال و در پسران در سن بالای 17 سال انجام می شود تا رشد اسکلت و استخوان های بینی درآنها کامل شده باشد.

جراحی بینی

رینوپلاستی ممکن است با استفاده از یک روش بسته انجام شود که در این حالت برش ها داخل بینی ایجاد می شوند یا به وسیله روش باز که در آن برش بین دو سوراخ بینی ایجاد می شود. از طریق این برش ها جراح بینی می تواند استخوان و غضروف ها را به منظور تغییر شکل ظاهری مشاهده کند.

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ممکن است موقعیت استخوان ها را تغییر دهد تا باریک تر و صاف شوند یا ممکن است در برخی قسمت ها غضروف قرار دهد. سپس پوست و بافت ها بر روی این ساختار جدید بینی قرار می گیرند.

جراحی زیبایی بینی معمولا بینی 1 تا 3 ساعت به صورت سرپایی و تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد. همچنین به منظور تثبیت ساختار بینی و محافظت از آن در طول رونز بهبودی، ممکن است اسپلینت در داخل و خارج بینی شما قرار گیرد که معمولا پس از 5 تا 7 روز برداشته می شود.

بهبود تنفس پس از جراحی زیبایی بینی

اگر دچار مشکل تنفسی هستید روش شناخته شده ای به نام سپتوپلاستی (Septoplasty) وجود دارد که می تواند همراه با رینوپلاستی انجام شود. با استفاده از این روش اختلالات ساختاری بینی برطرف می شوند و مشکلات تنفسی شما نیز برطرف می شوند.

مراقبت های پس از جراحی زیبایی بینی

تعدادی از مراقبت های بعد از جراحی بینی به شرح زیر هستند:

  • برای کنترل تورم و خونریزی جزئی از کمپرس سرد استفاده کنید و هنگام خواب با قرار دادن چند بالشت زیر سر خود آن را بالا نگه دارید. اکثر کبودی ها 1 تا 2 هفته پس از جراحی زیبایی بینی از بین می روند.
  • از مصرف آسپرین و داروهای ضد التهابی که می توانند خونریزی را افزایش دهند خودداری کنید.
  • به مدت 8 هفته پس از جراحی، از ماایدن یا وارد شدن ضربه به بینی خودداری کنید.
  • اکثر بیماران می توانند 7 تا 10 روز پس از رینوپلاستی به محل کار خود بازگردند.
  • بین 3 تا 4 هفته پس از جراحی زیبایی بینی می توانید به فعالیت های ورزشی خود ادامه دهید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با جراحی بینی (رینوپلاستی) می توانید با شماره های مندرج در سایت دکتر سامان خرمی نژاد تماس حاصل فرمایید.