جراحی بینی در نوجوانی

جراحی بینی که پزشکان از آن با نام عمل جراحی زیبایی بینی یاد می کنند هم ممکن است خیلی ساده باشد و هم خیلی پیچیده. اگر این عمل توسط یک جراح با تجربه به درستی انجام شود منجر به تغییر چهره فرد می شود.

دکتر سامان خرمی نژاد جراح – متخصص گوش و حلق و بینی می باشد . دکتر خرمی نژاد می تواند جراحی بینی را به بهترین شکل انجام دهد و توصیه های لازم را بعد از جراحی بینی به بیمار خود کند . جهت مشاروه و تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های ۲۲۳۹۹۸۱۴ – ۰۹۱۲۳۹۴۷۸۲۸ تماس حاصل فرمائید .

انواع جراحی های زیبایی بینی

باز نمودن راه های تنفسی
بزرگ کردن یا کوچک کردن بینی
از بین بردن قوز بینی
صاف کردن پل بینی
شکل دهی دوباره نوک بینی
گشاد کردن یا تنگ کردن سوراخ های بینی
اصلاح بینی بعد از تصادفات و آسیب ها

عمل جراحی بینی ممکن است برای دلایل پزشکی ویا برای تغییر در چهره انجام پذیرد . برای مثال بعضی مواقع برای برطرف کردن نقص در غضروف بینی که سوراخ های بینی را از هم جدا می کند به عمل جراحی بینی احتیاج باشد در حالی که سایر افراد امکان دارد فقط دنبال کوچک کردن بینی خود باشند.
مخاطرات ناشی از عمل زیبایی بینی شامل چه مواردی میشود؟

  •  بی حسی
  • خون دماغ
  • جای زخم در پایه بینی
  • ترکیدن مویرگ های خونی سطح پوست
  • ورم
  • آسیب عصبی دائمی
  • نیاز به عمل دوباره و دوباره بینی
    هر عمل جراحی دارای خطراتیست این خطرات شامل خونریزی، عفونت و واکنش های آلرژیک به مواد بیهوشی می باشد.
جراحی-بینی-در-نوجوانی

جراحی-بینی-در-نوجوانی

قبل از عمل بینی نوجوانان و والدین آنان باید با جراح صحبت شود و همه فواید و خطرات این عمل را سنجیده وبررسی کنند. یک ارتباط درست ومنطقی بین شما، والدین و جراح در موفقیت این عمل بسیار موثر خواهد بود.

بسیاری از جراحان پلاستیک قبل از انجام عمل با نوجوان بسیار مشاوره صورت میدهند تا اطمینان به دست اید که نوجوان آنقدر بالغ شده است تا ﻣﺴﺌﻮلیت آن را بپذیرد و از اینکه که نوجوان به دلایل درست می خواهد آن عمل صورت گیرد و توقعات واقع بینانه ای از آن عمل دارد اطمینان حاصل یابند. به طور مثال اینکه با عمل جراحی بینی زندگی شما متفاوت خواهد شود یا شما
معروف می شوید دلیل واقع بینانه ای برای انجام این عمل نیست.

بعد از عمل جراحی طول درمان نیاز به صبر، حمایت خانواده و دوستان راداراست. بعد از عمل جراحی شما باید سر خود را به مدت 24 ساعت بالا قراردهید درحالی که درد و تورم خواهید داشت (که با مصرف داروها و کمپرس یخ قابل کاهش است).

بعضی از افراد با دیدن تورم و کبودی چهره خود بعد از عمل مایوس می شوند. اما هنگامی که متورم شدن بر طرف شود، قرمزی از بین رفته و بینی کامل بهبود یافته است. این امر هفته ها به طول میکشد اما بسیاری از افراد از نتایج چنین عمل هایی بسیار خرسند هستند.
در چه سنی نوجوانان زیر 18 سال می توانند عمل بینی را انجام دهند؟ نوجوانان تا هنگامی که بینی آنان به رشد کامل نرسیده است نباید بینی خود را عمل کنند

چگونه جراح مناسب را برای نوجوان خود انتخاب کنیم؟

دنبال جراحی باشید که در زمینه جراحی پلاستیک بینی با تجربه است؛ کسی که بیشتر بیماران از نتیجه عمل او راضی هستند.

باید عمل جراحی را در یک مرکز معتبر انجام شود اگر دچار بیماری خاصی هستید یک جراح با تجربه با همکاری یک تیم جراحی باتجربه می تواند اوضاع را سبک سنگین نموده و بهبود دهد.

باید قبل از عمل با جراح خود صحبت کنید و مقاصد خود را از این عمل با او در میان گذارید و درباب خطرات و مزایای عمل جراحی زیبایی بینی اطلاعاتی کافی داشته باشید. شما همچنین باید درمورد هزینه عمل نیز واقف باشید. اگر تحت پوشش بیمه خدمات درمانی هستید با شرکت بیمه خود صحبت کنید و مورد عمل جراحی که تحت پوشش آن هاست و هزینه درمانی از آنان اطلاعاتی دریافت کنید. شرکت های بیمه اکثرا هزینه عمل جراحی زیبایی را نمی پردازند مگر اینکه عمل جراحی زیبایی به دلایل پزشکی باشد .

برخی از خدمات دکتر سامان خرمی نژاد

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد