جراحی بینی به روش باز

 افراد بسیاری هستند که در رابطه با جراحی بینی به روش باز و یا بسته سوالاتی را می پرسند و یا اینکه آنها را با دیگر موارد در نتیجه جراحی بینی به اشتباه می گیرند اما باید بدانید زمانی که حرف از جراحی بینی به روش باز می شود منظور برش هایی است که در حین عمل زیبایی بینی زده می شود تا  جراح بینی به غضروف  و بافت داخل بینی دسترسی پیداکند .

جراحی بینی به روش باز چگونه انجام می گیرد ؟

در روش  رینوپلاستی باز برشی ایجاد می شود تا پوست  از روی بینی بلند شود و جراح بینی بتواند به طور کامل منطقه ی مورد نظر را تحت کنترل داشته باشد و بتواند تغییرات  را به راحتی انجام دهد. این برش بین دو سوارخ بینی و اطراف سوراخ بینی زده می شود و  این امکان را فراهم می کند که بتوان پوست بینی را بلند کرد و تمامی ساختمان های اصلی بینی که شامل قسمت استخوانی ، قسمت غضروفی و بافت نرم است را دقیقا مشاهده کرد و عمل جراحی را زیر دید مستقیم انجام داد .
در رابطه با ایجاد زخم های به جا مانده از جراحی باید گفت محل جوش خوردن بخیه های این برش باقی نمی ماند و جای نگرانی برای فرد ندارد. در صورتی  که سوراخ های بینی بزرگ باشند و نیاز به کوچک کردن و جمع کردن آنها باشد نیاز است که برش هایی در کنار پره های بینی زده شود از آنجایی که در این روش وسعت بیشتری از پوست آزاد می شود مدت زمان تورم بعد از عمل بیشتر است و بیمار باید صبر و تحمل بیشتری داشته باشد

جراحی بینی به روش باز

مزایای جراحی بینی به روش باز

  • احتمال به وجود آمدن نامتقارنی در بینی کم است زیرا جراحی زیر دید مستقیم انجام می شود .
  • گرافت های غضروفی و استخوانی به راحتی در جای مناسب قرار می گیرند.
  • رینوپلاستی باز در بد شکلی های شدید بینی نتیجه بهتری خواهد داشت
  • جراح بینی فضای بیشتری برای کار کردن بر روی بینی دارد و قدرت مانور وی افزایش پیدا می کند .
  • توانایی برای انجام عمل در بینی های مشکل بالا می رود
  • در جراحی بینی ترمیمی تنها می توان از روش باز استفاده کرد.

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی