جراحی بینی بدون تامپون

قبل از جراحی بینی فرد باید نسبت به نتایج عمل آگاهی داشته باشد . پزشک با توجه به شرایط هر فرد می تواند تغییراتی در بینی اعمال کند . از جمله مواردی که فرد باید قبل از عمل نسبت به ان آگاهی داشته باشد به شرح ذیل می باشد :

 1. جراحی بینی با ایجاد تغییراتی در بینی باعث بهبود ظاهر آن می شود . بنابراین فرد نمی تواند انتظار داشته باشد تا به زیبایی کامل برسد .
 2. جراح با توجه به شرایط فرد جراحی بینی را انجام می دهد. مثلا فردی که دارای بینی گوشتی می باشد جراح محدودیت هایی در عمل دارد . کوچک کردن بیش از حد بینی در جراحی بینی گوشتی امکان پذیر نمی باشد . به همین جهت بهتر است قبل از اقدام به جراحی درباره اینکه بینی شما از کدام نوع می باشد ( بینی گوشتی یا بینی استخوانی  ) اطلاع داشته باشید .
جراحی بینی

جراحی بینی

دلایل جراحی بینی

به طور کلی جراحی بینی با اهداف به شرح ذیل انجام می شود:

 1. کوچک کردن بینی
 2. اصلاح برآمدگی و قوز بینی
 3. اصلاح افتادگی نوک بینی
 4. ترمیم پهن بودن بینی
 5. تقارن سوراخ های بینی
 6. اصلاح شکل نوک بینی ( بهترین حالت زیبایی نوک بینی زمانی است که وقتی آن را از زاویه پایین می بینید به شکل مثلث باشد در صورتی که به شکل مستطیل باشد می توان برای جراحی اقدام کرد. )
 7. کاهش فاصله بین بینی و صورت
 8. درمان شکستگی تیغه بینی
 9. درمان دفورمیتی های بعد از جراحی اولیه بینی

تامپون بینی چیست ؟

باند یا پانسمان هایی بعد از جراحی بینی در دو طرف بینی قرار می گیرد که به آن تامپون می گویند. قرار دادن تامپون برای جلوگیری از عوارض ناشی از جراحی شامل خونریزی و کاهش تورم می باشد. همچنین تامپون به بهبود استخوان های شکسته شده در جراحی کمک می کند .

جراحی بدون تامپون بینی

بیشتر افراد از درد قرار دادن و کشیدن تامپون بینی در بعد از جراحی هراس دارند و به دنبال جراحی بدون استفاده از تامپون می باشند. امروزه به علت پیشرفت تکنولوژی از روش های جدیدی برای جراحی بینی استفاده می شود که به شرح ذیل می باشد :

 1. استفاده از اسپلینت در داخل بینی که از جنس سیلیکون بوده که فرد متوجه آن نمی شود و در اولین مراجعه به پزشک بعد از عمل برداشته می شود. از مزایای این اسپلینت ها این است که امکان تنفس برای فرد را بعد از جراحی فراهم می کند. البته در مواردی که بینی دچار انحراف شدیدی می باشد استفاده از تامپون توصیه می شود.