جراحی بینی استخوانی و نتیجه آن

جراحی بینی استخوانی یکی از پرطرفدارترین جراحی هاست .یکی از بهترین بینی ها برای جراحی ، بینی استخوانی می باشد زیرا دارای غضروف محکم و پوست نازک و ظریفی می باشد . بینی های استخوانی قوز و برآمدگی روی خود دارند که باید در حین جراحی بینی قوز و برآمدگی را برداشت و ظاهر زیبایی و یک قوس طبیعی به بینی داد .

 

در جراحی بینی های استخوانی می توان با هدف فانتزی کردن فرم بینی ، نوک بینی را بالا برد و به آن قوس داد .

گاهی اوقات درصد بیشتری از بیماران از جراح بینی خود تقاضای این را دارند که بینی را نازک و نوک آن را تیز کند که بینی فرم فانتزی به خود بگیرد اما این را باید در نظر گرفت که احتمال دارد بعد از جراحی بینی عمل نفس کشیدن مشکلاتی را همرا خود داشته باشد . زیرا تیز کردن و نازک کردن نوک بینی موجب می شود که فرد نتواند به آسانی تنفس کند .

بینی استخوانی چه ویژگی هایی دارد ؟

  • فرم استخوانی
  • دارای پوست نازک
  • از غضروف محکم برخوردار می باشد

مواردی که در قسمت فوق نام برده شد از ویژگی های مهم بینی استخوانی می باشد . اما می توان به ویژگی دیگری از بین استخوانی هم اشاره کرد آن هم قوز و برآمدگی روی آن است .

جراحی بینی استخوانی چگونه صورت می گیرد

برای اینکه جراح بینی بتواند پوست را از روی بینی بردارد و تغییراتی روی استخوان بینی و غضروف بینی اعمال کند باید شکاف خیلی ظریفی را ایجاد کند . اگر بینی دارای قوز باشد استخوان بینی را باید شکاند و کمی آن را تراشید این کار باعث از بین رفتن برآمدگی می شود و ظاهر زیبایی به بینی می دهد . پس از جراحی بینی باید خود بیمار نکاتی را رعایت کند و مراقبت هایی را انجام دهد و به بیمار توصیه می شود استراحت کافی بعد از عمل را داشته باشد . ورم و کبودی ناحیه بینی را می توان به وسیله کمپرس یخ کم کرد .

معمولا بین یک الی سه ساعت جراحی بینی زمان می برد و بیمار در زمان عمل ، بی هوش می شود و تغییراتی که باید صورت گیرد توسط جراح بینی انجام می شود .

برخی از خدمات دکتر سامان خرمی نژاد

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد ،  جراح بینی