عمل جراحی انحراف بینی

انحراف بینی زمانی اتفاق می افتد که بنا به دلایلی، تیغه میانی بینی به یکی از اطراف متمایل شده و ظاهر آن در صورت فرد کج به نظر می رسد مهم ترین عارضه این مسئله، ایجاد مشکلات تنفسی و به تبع آن، سردرد ها و مشکلات دیگری است که زندگی فرد را از حالت عادی خارج می نماید. که این امر در مورد انحرافات شدید و مسدودیت های کامل پیش می آید بنا براین در چنین حالتی اقدام به درمان لازم و ضروری است.

علل بروز انحراف در بینی:

در بعضی موارد الین مشکل مادرزادی بوده و در برخی دیگر در اثر آسیب های ضربه ای و یا سبک غلط زندگی ظاهر می گردد.

علایم انحراف بینی:

انسداد و گرفتگی یکی از سوراخ ها یا در مواقع حاد تر هردو سوراخ، سختی تنفس از راه بینی، ظاهر و فرم نامناسب که از انحراف تیغه میانی حکایت دارد چرک و عفونت سینوس ها ، درد در ناحیه مرکزی صورت، وقوع آب ریزش از بینی، خرو پف هنگام خواب… همه و همه نشانه های انحراف بینی هستند.

این مشکل در مواقع حادتر موجب ایجاد آپنه در خواب خواهد شد به این ترتیب که عمل تنفسی فرد در حین خواب قطع می گردد.

عمل جراحی انحراف بینی

در طول سپتوپلاستی (عمل انحراف بینیجراح بینی، یک برش کوچک روی تیغه ی بینی ایجاد کرده و استخوان یا غضروف اضافه را بر می دارد، بدین ترتیب راه های تنفسی در سوارخ های بینی با یکدیگر برابر می شوند.

جراحی بینی انحراف دار:

می توان حین انجام عمل زیبایی بینی، انحراف و کجی سپتوم ها یا همان تیغه های میانی را درمان نمود و گاه چنانچه انحراف خفیف و ملایم باشد حمل جراحی به شکل سرپایی و با بی حسی امکان پذیر بوده و بین یک تا دو ساعت زمان خواهد برد .

در مورد جراحی های معمول و سنگین پس از بیهوشی عمومی، غضروف و استخوان تیغه میانی بینی مورد تغییر شکل قرار گرفته و به شکل مطلوب در می آید و نیز در این میان امکان جراحی سینوس ها و درمان آنها وجود دارد.

زمان مورد نیاز برای انجام عمل جراحی بینی، بسته به شدت مشکل و فیزیک بینی بیمار دارد در اکثر موارد این عمل بین یک تا یک و نیم ساعت زمان بر است.

پس از انجام مراحل جراحی، تامپون های آغشته به پماد آنتی بیوتیک درون سوراخ ها جای می گیرند که بعد از چند رو،ز توسط پزشک خارج می شوند.

جراحی انحراف بینی

پس از عمل انحراف بینی:

ورم در ناحیه گونه ها و بینی پس از انجام عمل جراحی بینی طبیعی بوده و این امر با گذشت زمان و به کل برطرف می شود. بیماران ممکن است پس از عمل انحراف تیغه بینی ، دچار تورم خفیفی شوند که طبیعی است و به مرور از بین می رود.

چنانچه جراحی صورت گرفته، فقط برای برطرف نمودن انحراف بوده باشد، میزان کبودی و التهاب بسیار کمتر از رینوپلاستی است و در مورد جراحی های ترکیبی که رفع انحراف و ایجاد زیبایی صورت گرفته تقریبا زمان 1 تا 2 هفته بعد از عمل، التهاب و کبودی برطرف خواهد شد.

برخی از خدمات دکتر سامان خرمی نژاد

با تشکر مدیریت سایت دکتر سامان خرمی نژاد